Sosnowiczanie chcą godnie pożegnać Stadion Ludowy. "Po prostu wygrajmy ten mecz"

Podopieczni Mirosława Smyły pewnie pokonali mielecką Stal, dzięki czemu z lepszym nastawieniem podchodzą do ostatniego spotkania w tym roku. Sosnowiczanie o spokojną zimę zawalczą z Legionovią.

Olga Krzysztofik
W zeszłym tygodniu sosnowieccy piłkarze rozegrali spotkanie ze Stalą Mielec, które było dla nich bardzo ważne. Po raz drugi w bieżącym sezonie wysoko pokonali mielczan, co pozwoliło im na złapanie głębokiego oddechu po serii słabych meczów, gdy nie umieli między innymi wykorzystać faktu, że rywale grają w dziesięciu.
Nic dziwnego, że pokonanie Stali wywołało w szeregach sosnowieckiej ekipy wielką radość, którą widać na treningach. - Zwycięstwo na pewno poprawia nastroje w drużynie. Brakowało nam tej pewności siebie i przede wszystkim przekonującej wygranej - szczerze przyznał Łukasz Matusiak.

Jednak Zagłębiacy nie ustrzegli się błędów w trakcie spotkania w Mielcu, gdyż w drugiej połowie nie wykorzystali cennych sytuacji do zdobycia kolejnych goli, które zagwarantowałyby im prawdziwy pogrom. - Szkoda tej drugiej połowy, że nie udało nam się strzelić więcej bramek, bo wynik byłby bardziej okazały - powiedział.

Przed Zagłębiem ostatnia tegoroczna kolejka, jesień została bowiem przedłużona o rozegrane awansem dwie serie spotkań z rundy wiosennej. Sosnowiczanie podejmą Legionovię Legionowo i tym samym zawalczą o godne pożegnanie się ze Stadionem Ludowym przez przerwą zimową. Pewność siebie zyskana po wygranej nad Stalą ułatwi gospodarzom grę. - Łatwo, niełatwo... Musimy zwyciężyć w tym spotkaniu, żeby ta zima była dla nas spokojna - podkreślił.

Pomocnik zespołu znad Brynicy nie roztrząsa wyniku z początku rundy jesienniej, gdy w Legionowie to gospodarze okazali się drużyną lepszą, triumfując 1:0. - Nie nastawiajmy się w ten sposób, po prostu wygrajmy ten mecz - zaznaczył Łukasz Matusiak.

Spotkanie pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Legionovią Legionowo odbędzie się w sobotę 29 listopada, początek został zaplanowany na godzinę 16. Konfrontację z wysokości trybun obejrzy Mirosław Smyła, który decyzją Komisji Dyscyplinarnej PZPN został odsunięty od prowadzenia Zagłębia w roli pierwszego trenera na dwa mecze - sobotni pojedynek będzie ostatnim z tej kary.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!