Serie A: AS Roma uniknęła wielkiej kompromitacji, koszmarny błąd Morgana De Sanctisa

AS Roma od 18. minuty przegrywała 0:2 z US Sassuolo, ale ostatecznie uratowała jeden punkt po golu zdobytym w doliczonym czasie gry. Arbiter pokazał na Stadio Olimpico dwie czerwone kartki.

Konrad Kostorz
Po kwadransie rywalizacji na Stadio Olimpico koszmarny błąd przytrafił się Morganowi De Sanctisowi. 37-latek otrzymał podanie od Mapou Yanga-Mbiwy, ale zwlekał z wybiciem piłki i w końcu zrobił to w taki sposób, że trafił w nogę Simone Zazy, a futbolówka wpadła do bramki. Tak doświadczony golkiper, który wygrywa rywalizację z Łukaszem Skorupskim, nie powinien popełniać szkolnych błędów!
Sassuolo poszło za ciosem i już po chwili prowadziło 2:0! Tym razem Simone Missiroli popisał się kapitalnym podaniem z głębi pola, a Zaza z zimną krwią wygrał pojedynek z bezradnym tym razem De Sanctisem. Rzymianie zostali znokautowani i długo nie potrafili się podnieść.Wicemistrz Włoch rzucił się do ataków, jednak doświadczona defensywa gości była szczelna i aż do ostatniego kwadransa nieomylna. Kiedy Romie udało się wreszcie oddać strzał, na posterunku był Andrea Consigli. Sassuolo przy okazji wyprowadzało groźne kontrataki i zmuszało do czujności De Sanctisa.
Morgan De Sanctis nie będzie miło wspominał pojedynku z US Sassuolo Morgan De Sanctis nie będzie miło wspominał pojedynku z US Sassuolo
W 50. minucie Daniele De Rossi chcąc przerwać jedną z wielu kontr przyjezdnych, sfaulował Domenico Berardiego i musiał opuścić murawę. Wydawało się, że Roma jest na straconej pozycji, ale Giallorossi walczyli do końca. Złapali kontakt z rywalem po strzale z rzutu karnego Adema Ljajicia, a w doliczonym czasie gry Serb ponownie pokonał Consigliego, wykańczając świetną akcję Gervinho i Alessandro Florenziego.

Sassuolo prowadzone przez Eusebio Di Francesco jest niepokonane już od ośmiu meczów i pnie się w górę ligowej tabeli. Roma z kolei nie wykorzystała szansy, by zbliżyć się na dystans jednego punktu do Juventusu Turyn.

AS Roma - US Sassuolo 2:2 (0:2)
0:1 - Zaza 16'
0:2 - Zaza 18'
1:2 - Ljajić (k.) 78'
2:2 - Ljajić 90+3'

Roma: De Sanctis - Florenzi, Manolas, Yanga-Mbiwa, Holebas - Pjanić (72' Keita), De Rossi, Strootman (54' Nainggolan) - Ljajić, Destro, Iturbe (55' Gervinho).

Sassuolo: Consigli - Vrsaljko, Cannavaro, Acerbi, Peluso - Brighi (81' Biondini), Missiroli, Taider - Berardi (81' Floro Flores), Zaza (85' Floccari), Sansone.

Czerwone kartko: De Rossi /50' za drugą żółtą/ (Roma) oraz Vrsaljko /90+4' za drugą żółtą/ (Sassuolo).

TABELA SERIE A ->>>

Serie A: Fiorentina zakończyła zwycięski marsz Juventusu, wyrównane starcie we Florencji

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)