Puchar Króla: Szalony mecz w Walencji! Rayo Vallecano nastraszyło Nietoperze

Świadkami niesamowitego meczu byli kibice zgromadzeni na Mestalla. Sytuacja w spotkaniu Valencii z Rayo Vallecano zmieniała się jak w kalejdoskopie, a ostatecznie zakończyło się na 8 bramkach!

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Po raz trzeci w grudniu spotkały się ekipy Valencii i Rayo Vallecano. W pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Króla, jak i w rozgrywkach Primera Division, górą były Nietoperze, które dwukrotnie pokonały popularne Błyskawice w stosunku 2:1.

We wtorkowy wieczór już w 8. minucie na listę wpisał się Paco Alcacer. Podopieczni Nuno Espirito Santo prowadzili w dwumeczu 3:1 i wydawało się, że awans mają w kieszeni. W ciągu nieco ponad kwadransa I połowy zawodnicy Rayo zdobyli jednak trzy bramki i przy zmianie stron to oni byli w kolejnej rundzie!

W przerwie szkoleniowiec gospodarzy długo się nie zastanawiał i od razu przeprowadził 3 zmiany. Na placu gry pojawili się Rodrigo de Paul, Alvaro Negredo oraz Pablo Piatti. Efekt był natychmiastowy, a po akcji dwóch ostatnich do własnej siatki trafił Jorge Morcilla.

Valencia szukała kolejnego gola, ale znów do siatki trafili goście, którzy prowadzili już 4:2! To nie był koniec niesamowitych zwrotów akcji. Już 10 minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania po kolejnym golu Alcacera i trafieniu Rodrigo. Zawodnik wypożyczony z Benfiki Lizbona obok bramki zapisał na swoim koncie czerwoną kartkę po kopnięciu rywala i sytuacja gospodarzy znów się skomplikowała. W końcówce meczu Rayo nie wykorzystało jednak gry w przewadze i nie zdobyło bramki, która mogła im zapewnić grę w 1/8 finału rozgrywek.

Sporo emocji mieliśmy również w drugim spotkaniu, zaczynającym się o godzinie 20:00. Kiedy piłkarze UD Las Palmas szykowali się do dogrywki, gola w 92. minucie zdobył Fabian Orellana i to Celta Vigo znalazła się w kolejnej rundzie.

4:4 - Rodrigo 71'

Czerwona kartka: Rodrigo /81', za kopnięcie rywala/ (Valencia).

3:1 - Orellana 90+2'

Czerwona kartka: Aythami /67', za drugą żółtą/ (Las Palmas).

5/6 - 7/8

Szalony mecz w Walencji Puchar Króla: Szalony mecz w Walencji Źródło: TVP S.A.

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)