Puchar Anglii: Ogrom emocji w powtórkach III rundy, awans WHU po 20 rzutach karnych!

Niesamowite emocje towarzyszyły powtórzonym spotkaniom III rundy Pucharu Anglii. We wtorek tylko jeden z czterech meczów zakończył się w regulaminowym czasie!

Najciekawiej zapowiadało się starcie West Hamu United z Evertonem. Tydzień temu The Toffees w ostatniej chwili wyrównali na 1:1 i doprowadzili do powtórki. Na Upton Park pokazali natomiast niesamowity charakter. W 51. minucie precyzyjnym strzałem w kierunku dalszego słupka prowadzenie dał Młotom Enner Valencia, a niedługo później za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Aiden McGeady.

Wydawało się, że osłabiona ekipa Roberto Martineza nie zdoła się już podnieść, a jednak w końcowych fragmentach do dogrywki doprowadził Kevin Mirallas, który popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego. W dodatkowym czasie goście poszli za ciosem i znów architektem gola był Mirallas, który wymanewrował obronę WHU i obsłużył Romelu Lukaku, a Belg dokonał egzekucji. [ad=rectangle] Zespół Sama Allardyce'a rzucił się do ataku i w 113. minucie znów mieliśmy remis! Carlton Cole, który pojawił się na murawie zaledwie chwilę wcześniej, wykorzystał zgranie Jamesa Tomkinsa i pokonał Joela Roblesa z najbliższej odległości.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były zatem rzuty karne. W serii pomylił się najpierw Steven Naismith, a następnie Stewart Downing. Rywalizacja zdała się nie mieć końca, a rozstrzygnęli ją dopiero bramkarze! Joel Robles uderzył w poprzeczkę, zaś strzelający po nim Adrian trafił na 9:8, zapewniając londyńczykom upragniony awans. Kibice na Upton Park obejrzeli w sumie 20 jedenastek!

Ogromne emocje przeżyła też publiczność na Molineux. Tam Wolverhampton Wanderers po 120 minutach remisowało z Fulham Londyn 3:3, z kolei w rzutach karnych lepsi okazali się przyjezdni, którzy triumfowali 5:3. W ekipie Wilków cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Tomasz Kuszczak.

We wtorek awans wywalczyły ponadto Chesterfield oraz Bristol City.

III RUNDA PUCHARU ANGLII (MECZE POWTÓRZONE):

West Ham United - Everton 2:2 (0:0, 1:1, 1:2), rzuty karne 9:8 1:0 - Enner Valencia 51' 1:1 - Kevin Mirallas 82' 1:2 - Romelu Lukaku 97' 2:2 - Carlton Cole 113'

West Ham United: Adrian - Carl Jenkinson, James Tomkins, James Collins (111' Carlton Cole), Aaron Cresswell, Mark Noble, Alex Song (61' Kevin Nolan), Stewart Downing, Enner Valencia, Andy Carroll, Matthew Jarvis (69' Morgan Amalfitano).

Everton: Joel Robles - Seamus Coleman, Phil Jagielka, John Stones, Leighton Baines, Muhamed Besić (67' Bryan Oviedo), Gareth Barry, Aiden McGeady, Steven Naismith, Ross Barkley (67' Kevin Mirallas), Romelu Lukaku.

Żółte kartki: Kevin Nolan (West Ham United) oraz Aiden McGeady, Kevin Mirallas, Gareth Barry, Joel Robles (Everton).

Czerwona kartka: Aiden McGeady /56' za drugą żółtą/ (Everton).

Sędzia: Neil Swarbrick.

Widzów: 25 301.

Wolverhampton Wanderers - Fulham Londyn 3:3 (0:1, 2:2, 2:2), rzuty karne 3:5 0:1 - Cauley Woodrow 27' 1:1 - Dave Edwards 71' 2:1 - Rajiv van La Parra 73' 2:2 - Cauley Woodrow 76' 3:2 - Dave Edwards 109' 3:3 - Ross McCormack (k.) 120+2'

Chesterfield - Scunthorpe United 2:0 (0:0, 0:0, 1:0) 1:0 - Sam Clucas 105' 2:0 - Sam Clucas 116'

Bristol City - Doncaster Rovers 2:0 (1:0) 1:0 - Jay Emmanuel-Thomas 36' 2:0 - Jay Emmanuel-Thomas 79'