Sparingowo: Jagiellonia Białystok lepsza od Cracovii

W rozegranym w środę w Uniejowie sparingu Jagiellonia Białystok pokonała 2:1 Cracovię. Dla obu zespołów była to druga kontrolna w zimowym okresie przygotowawczym.

Maciej Kmita
W 31. minucie prowadzenie Cracovii dał Sławomir Szeliga, ale w końcówce meczu szalę zwycięstwa na stronę białostoczan przechylił Łukasz Tymiński. Najpierw w 86. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z graczy Pasów, a kilkadziesiąt sekund później pokonał Krystiana Stępniowskiego uderzeniem zza pola karnego.
W barwach krakowskiego zespołu zadebiutował pozyskany ze Spartaka Trnava Erik Jendrisek, a wystąpili w nich także testowani Pavel Cmovs, Robert Valenta i Peter Mazan. W Jagiellonii zabrakło nowych twarzy i graczy testowanych.

Dla obu zespołów była to druga gra kontrolna podczas przygotowań do rundy wiosennej. Cracovia wcześniej zremisowała 1:1 z I-ligowym Dolcanem Ząbki, a Jagiellonia uległa 0:1 I-ligowym Wigrom Suwałki.

Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:2 (1:0)
1:0 - Szeliga 31'
1:1 - Tymiński (k.) 86'
1:2 - Tymiński 87'

Cracovia: (I połowa) Krzysztof Pilarz - Bartosz Rymaniak, Piotr Polczak, Adam Marciniak - Krzysztof Nykiel, Damian Dąbrowski, Sławomir Szeliga, Marcin Budziński, Boubacar Dialiba (32' Mateusz Wdowiak) - Erik Jendrišek, Deniss Rakels. (II połowa) Krystian Stępniowski - Pavel Cmovs, Mateusz Żytko, Paweł Jaroszyński - Deleu (72' Łukasz Zejdler), Bartosz Kapustka, Miroslav Čovilo, Peter Mazan, Róbert Valenta - Przemysław Kita, Dariusz Zjawiński.

Jagiellonia Białystok: (I połowa) Bartłomiej Drągowski - Filip Modelski, Sebastian Madera, Igors Tarasovs, Marek Wasiluk - Przemysław Frankowski, Rafał Grzyb, Łukasz Tymiński, Maciej Gajos, Pawieł Sawickij - Mateusz Piątkowski. (II połowa) Krzysztof Baran - Michał Pawlik, Martin Baran (83' Filip Modelski), Dominik Prusaczyk (72' Pawieł Sawickij), Jonatan Straus - Kacper Piechniak, Łukasz Tymiński, Taras Romanczuk, Przemysław Mystkowski, Jan Pawłowski - Jegor Zubowicz.