Polacy w Alpha Ethniki: Żurawski znowu wpisał się na listę strzelców

W sobotę i niedzielę odbyła się w Grecji 13. seria spotkań miejscowej ekstraklasy. Kolejną bramkę w Alpha Ethniki zdobył Maciej Żurawski. Było to jego trzecie trafienie w bieżącym sezonie ligowym. Spośród Polaków, którzy zagrali w weekend, tylko pomocnik Rafał Grzelak schodził z boiska pokonany.

Wojciech Święch

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - jego klub zmierzył się przed własną publicznością z Panathinaikosem Ateny. Były zawodnik Pogoni Szczecin pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy i zagrał w całym meczu. Po zmianie stron miał on okazje do wpisania się na listę strzelców. W 47. minucie po uderzeniu Polaka stołeczny golkiper z trudem wybił futbolówkę nogami na rzut rożny. W 55. minucie Grzelak ponownie próbował pokonać bramkarza Zielonych Koniczynek. Skoda poniosła u siebie porażkę w stosunku 1:2.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - polski golkiper zagrał całe spotkanie przed własną publicznością przeciwko Thrasivoulosowi Filis. Jego klub wywalczył u siebie remis w stosunku 1:1.

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał u siebie z Arisem Saloniki. Były bramkarz Lecha Poznań nie pojawił się na boisku, gdyż leczy obecnie uraz uda. Jego zespół poniósł porażkę w stosunku 0:1.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor wystąpił w całym meczu przed własną publicznością z Asterasem Tripolis. Jego klub zremisował u siebie w stosunku 1:1.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się na wyjeździe z OFI Kreta. Polak rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Pojawił się on na murawie w 73. minucie, kiedy to zastąpił Nikolaosa Karabelasa. Drużyna z Salonik odniosła zwycięstwo 1:0

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski zagrał cały mecz przeciwko Levadiakosowi. Jego klub odniósł u siebie skromne zwycięstwo 1:0.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się na wyjeździe z Panioniosem Ateny. Były napastnik Lecha Poznań pojawił się w wyjściowym składzie gości i wystąpił w całym spotkaniu. W 22. minucie nasz rodak miał dobrą okazję do zdobycia gola, ale nie zdołał pokonać bramkarza. W 35. minucie Larissa objęła prowadzenie za sprawą Żurawskiego. Wówczas w pole karne rywali centrę z prawej strony posłał Georgios Fotakis. Do futbolówki dopadł Polak i uderzeniem głową skierował ją do siatki. Było to jego trzecie trafienie w aktualnym sezonie ligowym. Napastnik mógł ponownie wpisać się na listę strzelców w 53. minucie, lecz nie wykorzystał on wtedy dogodnej sytuacji. Larissa wywalczyła na boisku przeciwnika remis w stosunku 1:1.