Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Miedź Legnica szuka napastnika

Miedź Legnica zimą pozyskała już jednego napastnika, Tadasa Labukasa. W I-ligowym klubie czynią jednak starania, aby sprowadzić kolejnego zawodnika, którego głównym zadaniem jest strzelanie goli.
Artur Długosz
Artur Długosz

Zimą Miedź Legnica pozyskała już litewskiego napastnika Tadasa Labukasa. Piłkarz, znany z występów w Arce Gdynia, w polskiej Ekstraklasie wystąpił w 56 meczach w których zdobył 10 bramek. Pozyskanie Labukasa nie oznacza jednak, że Miedź dalej nie szuka graczy odpowiedzialnych głównie za strzelanie goli.


W Legnicy na testach był niedawno Amerykanin Stefano Bonomo. W ciągu trzech sezonów rozgrywek uczelnianych Bonomo wystąpił w 66 meczach, strzelił 23 bramki i miał 8 asyst. Zawodnikiem Miedzi jednak nie zostanie.

- My już jesienią wyselekcjonowaliśmy napastników, którzy mogliby nas wzmocnić i podzieliliśmy ich na dwie grupy. W pierwszej grupie było pięciu takich graczy, którzy u nas przeszliby tylko testy medyczne i od razu moglibyśmy podpisać kontrakt. Wśród nich był Labukas, który już do nas trafił. Drugi z kandydatów wybrał inny klub, ale wciąż w tej grupie zostało trzech zawodników i z nimi rozmawiamy - jeśli któryś z nich zdecyduje się przyjąć naszą ofertę, to do nas dołączy. Jest też grupa napastników drugiego wyboru - ciekawych, młodych, strzelających bramki w swoich ligach, ale wymagających testów sportowych, które potwierdzą ich klasę i umiejętności. W tej grupie był Kurez, był Bonomo, jest też kolejny zawodnik, który wkrótce przyjedzie na testy. Sztab trenerski musi ich ocenić. Nie wiem, czy uda się teraz pozyskać drugiego napastnika z tej pierwszej grupy, ale z pewnością latem będzie o to łatwiej. Może też być tak, że zatrudnimy teraz kogoś z tej drugiej grupy i damy mu czas do czerwca, by się wykazał - wyjaśnia na łamach miedzlegnica.eu Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi. 

- Jest dwóch kandydatów z Polski, ale też w ostatnim czasie wymagania płacowe polskich piłkarzy znacznie wzrosły, a my nie będziemy płacić więcej, niż ktoś inny obieca. Nie będziemy uczestniczyć w tej rywalizacji - dodaje.

Źródło: miedzlegnica.eu

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
miedzlegnica.eu / inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×