Sparingowo: Lechia Gdańsk wygrała 13:0 z hiszpańskim IV-ligowcem!

Grająca na dwa składy Lechia Gdańsk rozgromiła hiszpańskiego czwartoligowca Union Deportiva Los Barrios 13:0! Aż cztery bramki zdobył grający przez 32 minuty Antonio Colak.

Michał Gałęzewski
Union Deportiva Los Barrios to klub założony w 1993 roku. Aktualnie występuje w 10. grupie hiszpańskiej Tercera Division (czwarty poziom rozgrywek), gdzie zajmuje dwunaste miejsce. Lechia mierzyła się z tym rywalem dlatego, gdyż spotkanie odwołał południowokoreański Samsung Blue Wings.
Rywal biało-zielonych nie był wymagający. Już w piątej minucie wynik otworzył najskuteczniejszy dotychczas zawodnik Lechii w sparingach - Kevin Friesenbichler, który łącznie zdobył dwa gole przez pół godziny. Jeszcze w pierwszej połowie bramkarza z Hiszpanii pokonali Bruno Nazario oraz Marcin Pietrowski. Prawdziwe strzelanie rozpoczęło się jednak w drugiej części spotkania.

Jerzy Brzęczek zmienił wszystkich jedenastu zawodników. Niesamowitego wyczynu dokonał Antonio Colak. Napastnik biało-zielonych grał w tym spotkaniu przez 32 minuty, gdyż pod koniec został zmieniony przez Przemysława  Macierzyńskiego. W tym czasie zdołał pokonać rywala cztery razy!

Poza Colakiem, dwie bramki zdobyli Ariel Borysiuk, a po jednej Stojan Vranjes, Sebastian Mila i Piotr Grzelczak. Dla Mili była to pierwsza bramka w biało-zielonych barwach po transferze ze Śląska Wrocław. Ostatecznie Lechia Gdańsk pokonała hiszpańską drużynę aż 13:0 i w piłkarze znad morza w dobrych nastrojach zakończyli zgrupowanie w Hiszpanii.

Lechia Gdańsk - Union Deportiva Los Barrios 13:0 (4:0)

Lechia Gdańsk:

I połowa: Mateusz Bąk - Mateusz Możdżeń, Rudinilson, Adam Dźwigała, Nikola Leković - Adam Buksa, Marcin Pietrowski, Daniel Łukasik, Piotr Wiśniewski, Bruno Nazario - Kevin Friesenbichler (31' Przemysław Macierzyński).

II połowa: Damian Podleśny - Grzegorz Wojtkowiak, Rafał Janicki, Mavroudis Bougaidis, Jakub Wawrzyniak - Maciej Makuszewski, Ariel Borysiuk, Stojan Vranjes, Sebastian Mila, Piotr Grzelczak - Antonio Colak (77' Przemysław Macierzyński).