Sparingowo: Lechia wygrała ostatni mecz kontrolny przed ligą

W ostatnim sparingu przed ligowym meczem z Wisłą Kraków, Lechia Gdańsk pewnie pokonała III-ligową Kaszubię Kościerzyna 3:0. Wszystkie bramki dla biało-zielonych padły w pierwszej połowie.

Michał Gałęzewski
Sobotni rywal Lechii Gdańsk - Kaszubia Kościerzyna zajmuje siódme miejsce w tabeli III ligi. Ma trzy punkty straty do lidera - Cartusii Kartuzy. Co ciekawe wyżej są też rezerwy Lechii, które plasują się w tej lidze na trzeciej pozycji. Tym razem odpoczęli ci zawodnicy, którzy w piątek zaczynali mecz z Bytovią Bytów. Swoją szansę dostało kilku piłkarzy z rezerw.
Od pierwszych minut aktywnie grali piłkarze Lechii Gdańsk, którzy mają sporo do udowodnienia trenerowi Jerzemu Brzęczkowi. Raz po raz atakowali oni bramkę strzeżoną przez Dawida Krawcewicza. Przez długi czas grali niedokładnie. W końcu jednak otworzyli wynik spotkania. W dwudziestej minucie po wrzutce w pole karne, piłkę do bramki Kaszubii skierował Piotr Wiśniewski.

Na drugą bramkę kibice biało-zieloni nie musieli czekać długo. W 31 minucie faulowany przed polem karnym został Bruno Nazario. Z rzutu wolnego piłkę w mur skierował Wiśniewski, ale futbolówkę ręką dotknął obrońca Kaszubii. Arbiter podyktował karnego, którego "na raty" wykorzystał Stojan Vranjes. Jeszcze przed przerwą bramkę na 3:0 strzelił Bartłomiej Pawłowski, który wykorzystał akcję sam na sam.

W przerwie Jerzy Brzęczek dokonał siedmiu zmian i w drugiej części spotkania grali na boisku niemal sami Polacy, głównie młodzi zawodnicy. Jedynym obcokrajowcem był Rudinilson Silva. Nie brakowało też tych, którzy na co dzień grają w tej samej lidze, co Kaszubia.

W zespole znad morza szanse na strzelenie gola mieli między innymi Paweł Czychowski oraz Adam Buksa. Również trzecioligowcy mogli strzelić gola. Najbliżej tego był Karol Styś, który w 57 minucie strzelił w słupek. Ostatecznie po serii niecelnych strzałów, Lechia ostatecznie zwyciężyła 3:0.

Lechia Gdańsk - Kaszubia Kościerzyna 3:0 (3:0)
1:0 - Wiśniewski 20'
2:0 - Vranjes 33'
3:0 - Pawłowski 44'

Lechia Gdańsk: Łukasz Budziłek (46' Damian Podleśny) - Marcin Pietrowski, Rudinilson Silva, Gerson Guimaraes Junior (46' Damian Garbacik), Nikola Leković (46' Tomasz Preizner), Piotr Wiśniewski (46' Paweł Czychowski), Bruno Nazario (46' Adam Dźwigała), Stojan Vranjes (46' Andrzej Kaszuba), Adam Buksa, Antonio Colak (46' Bernard Powszuk).

Kaszubia Kościerzyna: Dawid Krawcewicz - Janusz Weber, Filip Sosnowski (46' Mateusz Pilch), Kewin Wesołowski, Jan Przybyszewski, Dawid Klawikowski (64' Kacper Rałowiec), Paweł Rasmus (46' Karol Styś), Michał Drzumała, Adrian Wysiecki (88' Mikołaj Rolbiecki), Błażej Troka (46' Paweł Piotrowski), Mateusz Łuczak (67' Mateusz Dawidowski).

Sędzia: Dominik Sulikowski.