Puchar Króla: Derby Barcelony w finale? Espanyol ugrał cenny wyjazdowy remis

Po pierwszych meczach półfinałowych Pucharu Króla bliżej awansu są dwie drużyny ze stolicy Katalonii. Czyżbyśmy doczekali się derbowego starcia w ostatnim meczu hiszpańskiego pucharu?

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W drugiej półfinałowej parze spotkały się ekipy Athletic Bilbao i Espanyolu Barcelona. Baskowie szybko objęli prowadzenie, a w swoje 34. urodziny fantastycznym lobem przy sytuacji sam na sam popisał się Aritz Aduriz. Wysoki napastnik jest w świetnej strzeleckiej formie - w ostatnich 4. grach za każdym razem trafiał do siatki (łącznie 5 razy).

Od tego momentu inicjatywę przejęli jednak goście. Papużki do remisu doprowadziły w  35. minucie, a fenomenalnym strzałem z dystansu pod poprzeczkę popisał się Victor Sanchez. Pomocnik Espanyolu dostał piłkę od defensora rywali, Jona Aurtenetxe, i bez zastanowienia huknął nie do obrony dla Iago Herrerina.

Po zmianie stron goście mogli zdobyć drugą bramkę, jednak na ich przeszkodzie stawała konstrukcja bramki. Tuż po przerwie kapitalną akcją popisał się Sergio Garcia, który założył piłkarską siatkę przeciwnikowi, a następnie z ostrego kąta techniczne uderzył w poprzeczkę. Tymczasem w końcówce Victor Sanchez po strzale głową trafił tylko w słupek.

Rewanż na stadionie Espanyolu odbędzie się 4 marca.

Pierwszy półfinałowy mecz Pucharu Króla:

Athletic Bilbao - Espanyol Barcelona 1:1 (1:1)
1:0 - Aduriz 11'
1:1 - Victor Sanchez 35'

Piękny lob Aduriza na 1:0 Puchar Króla: Athletic - Espanyol: Piękny lob Aduriza na 1:0 Źródło: TVP S.A.