Serie A: Milan stracił zwycięstwo w 95. minucie! Pierwszy gol Samuela Eto'o dla Sampdorii

Rossoneri długo prowadzi z Hellasem Werona, ale ostatecznie wywalczyli tylko "oczko". Debiutanckiego gola w Sampdorii Genua strzelił Samuel Eto'o, a Paweł Wszołek cały mecz znów obejrzał z ławki.

Konrad Kostorz
Jako pierwsi gola w Mediolanie zdobyli przyjezdni. Na listę strzelców strzałem z rzutu karnego w stylu Antonina Panenki wpisał się Luca Toni po faulu Sulleya Muntariego na Arturze Ionicie. Hellas miał dogodną okazję do podwyższenia na 2:0, ale dobrze spisał się Diego Lopez, tymczasem w 41. minucie zdaniem arbitra Bosko Janković przewinił na Philippie Mexesie. Jedenastki nie zmarnował Jeremy Menez.
Tuż po wznowieniu gry w podbramkowym zamieszaniu i zagraniu Mexesa futbolówkę do własnej siatki wepchnął Panagiotis Tachtsidis. Grek mógł się w pełni zrehabilitować w 73. minucie, kiedy oddał mocny strzał z dystansu. Pomocnik gości nie miał jednak szczęścia, ponieważ futbolówka odbiła się od poprzeczki i spadła tuż przed linią bramkową.Ostatecznie fortuna uśmiechnęła się jednak do drużyny z miasta Romea i Julii. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry piłka trafiła do niekrytego Nicolasa Lopeza, który z zimną krwią wygrał pojedynek z bramkarzem. Milan po remisie z Chievo znów stracił punkty, a notowania Filippo Inzaghiego kolejny raz poszły w dół. Za tydzień czerwono-czarnych czeka wyjazdowy mecz z Fiorentiną.
Filippo Inzaghi nie ma powodów do zadowolenia, ponieważ AC Milan wciąż plasuje się w środku tabeli Filippo Inzaghi nie ma powodów do zadowolenia, ponieważ AC Milan wciąż plasuje się w środku tabeli
W szóstym występie w Sampdorii Genua premierowego gola zdobył Samuel Eto'o. Kameruńczyk w drugiej połowie wypracował sobie pozycję strzelecką w polu karnym i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał golkipera Cagliari. Drużyna Sinisy Mihajlovicia bez większych problemów zgarnęła komplet punktów i w tabeli umocniła się na 6. pozycji.