Serie A: Fiorentina rozbita przez świetne Lazio, pierwsza porażka Fiołków od 6 stycznia

Klęska Fiorentiny w Rzymie! Lazio zaaplikowało Fiołkom aż cztery gole i awansowało na 3. miejsce w tabeli Serie A. Dwukrotnie na listę strzelców w poniedziałkowym meczu wpisał się Miroslav Klose.

Konrad Kostorz
Biancocelesti od pierwszego gwizdka osiągnęli znaczną przewagę nad Fiorentiną i szybko wyszli na prowadzenie po strzale Lucasa Biglii sprzed pola karnego. Po chwili powinno być 2:0, ale Miroslav Klose przegrał pojedynek z Neto. Brazylijczyk musiał ratować swój zespół ponownie w 12. minucie, kiedy groźnie przymierzył Felipe Anderson.
Przed przerwą rzymianie stwarzali zdecydowanie lepsze sytuacje, a Neto uwijał się jak w ukropie. W 33. minucie po świetnym strzale Biglii golkiper gości sparował piłkę na rzut rożny. Przyjezdni bronili się skutecznie i szczęśliwie, ale tylko do czasu. Po zmianie stron Antonio Candreva zamienił na gola rzut karny podyktowany za faul Nenada Tomovicia, a później dwukrotnie celnymi dobitkami popisał się Klose.Dla niemieckiego napastnika, który w czerwcu skończy 37. rok życia, były to gole numer 10 i 11 w bieżącym sezonie w 27. występie (uwzględniając także Puchar Włoch). Według mediów na Półwyspie Apenińskim jest już praktycznie przesądzone, że "Miro" zdecyduje się pozostać w Lazio do połowy 2016 roku.
Miroslav Klose wciąż potrafi być niezwykle skuteczny Miroslav Klose wciąż potrafi być niezwykle skuteczny
Fiorentina 6 stycznia 2015 roku uległa 0:1 FC Parmie, a następnie zanotowała serię 13 kolejnych spotkań bez porażki, pokonując w tym okresie m.in. AS Romę, Tottenham Hotspur, Inter Mediolan i Juventus Turyn. W poniedziałek drużyna Vincenzo Montelli wypadła fatalnie i tylko niewielkim usprawiedliwieniem jest brak najlepszych napastników: Mario Gomeza, Khoumy Babacara i Giuseppe Rossiego.

Fiołki już w czwartek czeka domowy pojedynek z AS Romą w ramach 1/8 finału Ligi Europy.

Lazio Rzym - ACF Fiorentina 4:0 (1:0)
1:0 - Biglia 6'
2:0 - Candreva (k.) 65'
3:0 - Klose 75'
4:0 - Klose 85'

Lazio: Marchetti - Basta, de Vrij, Mauricio (49' Novaretti), Radu - Biglia, Cataldi - Candreva (76' Keita), Mauri (81' Onazi), Anderson - Klose.

Fiorentina: Neto - Tomović, Savić, Basanta, Pasqual - Kurtić, Badelj (76' Joaquin), Fernandez - Salah, Ilicić (55' Gilardino), Diamanti (46' Pizarro).

TABELA SERIE A ->>>

Serie A: Zdenek Zeman wraca do Cagliari po 2,5 miesiącach, Gianfranco Zola zwolniony

Czy Lazio Rzym wywalczy awans do Ligi Mistrzów?