Oceny SportoweFakty.pl: Kilku bohaterów El Clasico, kto najbardziej zawiódł?

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Obrońcy

Dani Alves: 6.5* - w pierwszej części gry zupełnie nie radził sobie z atakami Królewskich. Po zmianie stron poprawił swoją grę. Na wysoką ocenę zapracował głównie za sprawą fenomenalnej asysty przy golu Luisa Suareza, do którego dograł piłkę, będąc jeszcze na własnej połowie.

Gerard Pique: 8 - Kapitalna postawa środkowego defensora. Był wszędzie, wszystko czyścił i nie dał rozwinąć skrzydeł rywalom. Kapitalne wślizgi i bloki ratowały gospodarzy przed stratą bramki. Jeden z najlepszych.

Jeremy Mathieu: 8 - Udowodnił, że może grać nawet w takim klubie jak FC Barcelona. W obronie praktycznie bezbłędny, a do tego otworzył wynik meczu po świetnym strzale z główki. Jeden z najlepszych występów w koszulce Dumy Katalonii.

Jordi Alba: 7 - Często skutecznie zatrzymywał Garetha Bale'a. Do tego w drugiej części gry był bardzo aktywny przy wyprowadzaniu kontr. Powinien zdobyć bramkę na 3:1, jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Daniel Carvajal: 5 - Często nie radził sobie z atakami Neymara, ale na jego szczęście Brazylijczyk raził wielką nieskutecznością. W pierwszej połowie brał udział w akcjach ofensywnych, jednak nie wnosił za wiele ożywienia do gry gości.

Pepe: 6 - Był odpowiedzialny za krycie Luisa Suareza i raz zadania nie wykonał. Urugwajczyk mu uciekł i zdobył bramkę na 2:1. W pozostałych sytuacjach udany występ Portugalczyka, który przez większą część meczu musiał grać z "żółtkiem" na koncie.

Sergio Ramos: 5.5 - Nie przykrył Jeremy'ego Mathieu przy pierwszym golu, a przy drugim nie trzymał linii spalonego. W pozostałych sytuacjach radził sobie poprawnie.

Marcelo: 7.5 - Koncertowa gra w pierwszej połowie. Napędzał z lewej flanki ataki Królewskich, rozpoczął akcję, po której w poprzeczkę trafił Cristiano Ronaldo. Jego wyjść brakował jednak po zmianie stron.

*Skala ocen 1-10 (wyjściowa 6)

Primera Division: Barca wygrała w El Clasico! Świetny spektakl na Camp Nou!