Tomasz Kupisz przypomniał o sobie we Włoszech, drugi gol Polaka w Serie B

Polski pomocnik wpisał się na listę strzelców w meczu z Latiną Calcio, ale nie zapobiegł porażce AS Cittadella. Pojedynek rozegrano w ramach 34. kolejki włoskiej Serie B.

Konrad Kostorz
Tomasz Kupisz w zimowym okienku transferowym zamienił Chievo Werona na AS Cittadella i już w debiucie w Serie B strzelił gola, a jego zespół zremisował 1:1 z Modeną FC. W kolejnych dziewięciu spotkaniach polskiemu skrzydłowemu udało się zaliczyć trzy asysty, a w 11. występie ponowni ukąsił.
Były gracz Jagiellonii Białystok wystąpił przeciwko Latinie Calcio w pełnym wymiarze czasowym, zdobywając gola w 72. minucie strzałem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Dzięki trafieniu Kupisza Cittadella doprowadziła do remisu, ale ostatecznie przegrała i spadła na 17. miejsce w tabeli - ostatnio gwarantujące bezpośrednie utrzymanie.

Dodajmy, że w czwartkowy wieczór wystąpili również Bartosz Salamon (90 minut w przegranym 2:3 przez Pescarę Calcio pojedynku z Brescią Calcio) oraz Thiago Rangel Cionek (cały występ i żółta kartka w przegranym przez Modenę 0:1 spotkaniu z AS Avellino), natomiast Mateusz Lewandowski oraz Michał Chrapek nie znaleźli się w kadrach meczowych swoich zespołów.

Latina Calcio - AS Cittadella 3:2 (0:1)
0:1 - Gerardi 20'
1:1 - Signorini (sam.) 60'
2:1 - Bidaoui 65'
2:2 - Kupisz 72'
3:2 - Dellafiore 77'

Czerwona kartka: Camigliano /90+5'/ (Cittadella).

The Sun: Tottenham zagiął parol na Kamila Glika