Primera Division: Ekipa Krychowiaka z wygraną! Sevilla przerwała passę Basków

Kolejny mecz na własnym stadionie wygrała Sevilla, która nie miała większych problemów z pokonaniem Athletic Bilbao. Cały mecz w barwach Andaluzyjczyków zagrał Grzegorz Krychowiak.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Sobotnie mecze 29. kolejki Primera Division rozpoczęły się od konfrontacji dwóch tegorocznych uczestników Ligi Europejskiej - Sevilli oraz Athletic Bilbao. W walce o warszawski finał pozostali tylko Andaluzyjczycy, którzy na Sanchez Pizjuan udowodnili, że piłkarsko są lepsi od Basków.

Już w 3. minucie wielkie nieporozumienie w obronie gości wykorzystał Aleix Vidal, który zagraniem głową minął golkipera i na pełnym biegu trafił do pustej  bramki. Podopieczni Unaia Emery'ego dalej naciskali rywali, a bliski trafienia był m.in. Grzegorz Krychowiak, który z główki uderzył tuż nad poprzeczką bramki Gorki Iraizoza.

Skuteczniejszy był Carlos Bacca. Kolumbijczyk wykorzystał prostopadłe zagranie Vicente Iborry i wślizgiem zaliczył swojego 17 gola w tym sezonie ligowym.

Z minuty na minutę coraz lepiej zaczęli prezentować się Baskowie, jednak poza kilkoma uderzeniami zbytnio nie zagrozili bramce Sergio Rico. Po zmianie stron gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku i nie podkręcali tempa. Na boisku pojawili się Kevin Gameiro i Denis Suarez, jednak ofensywny duet nie odmienił oblicza meczu i ostatecznie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:0.

Tradycyjnie cały mecz rozegrał Krychowiak, który świetnie wykonywał swoje zadania w defensywie. Dodatkowo Polak miał okazję na podwyższenie rezultatu w samej końcówce, jednak z bliskiej odległości trafił w leżącego Iraizoza.

Dla Sevilli to 23. mecz w tym sezonie na Sanchez Pizjuan - 19 z nich zakończyło się wygraną miejscowych, a pozostałe 4 remisami. Z kolei Baskowie zaliczyli porażkę po 5 wygranych z rzędu ligowych spotkaniach.

Sevilla FC - Athletic Bilbao 2:0 (2:0)
1:0 - Aleix Vidal 3'
2:0 - Bacca 21'

Sevilla FC: Sergio Rico - Coke, Pareja, Carrico, Tremoulinas - Banega, Krychowiak - Aleix Vidal, Vitolo (75' Denis Suarez), Iborra (81' Fernando Navarro) - Bacca (65' Gameiro).

Athletic Bilbao: Iraizoz - De Marcos, Laporte, Etxeita, Balenziaga - San Jose, Benat - Inaki Willams, Mikel Rico (77' Unai Lopez), Muniain (43' Iraola) - Aduriz (60' Guillermo Fernandez).

Żółte kartki: Pareja, Vitolo, Banega (Sevilla) oraz Laporte, Guillermo, Benat (Athletic).

Sędzia: Alvarez Izqudeiro.