Premier League: Asysta Marcina Wasilewskiego

Leicester City zdobyło niezwykle cenne trzy punkty w kontekście walki o utrzymanie w Premier League. Asystę przy golu zaliczył Marcin Wasilewski.

Bartosz Zimkowski
Marcin Wasilewski na ławce rezerwowych rozpoczął mecz z West Bromwich Albion, ale po pierwszej połowie Leicester City przegrywało 1:2. Wówczas menedżer zdecydował się sięgnąć po polskiego defensora i nie zawiódł się. Lisy w drugiej połowie gola już nie straciły, a zdobyły dwa i wygrały 3:2. W 81. minucie Wasilewski zgrał futbolówkę głową do Roberta Hutha, który także tą częścią ciała umieścił ją w siatce doprowadzając do remisu. W 90. minucie beniaminek jeszcze raz mógł celebrować zdobycie gola i zapewnił sobie niespodziewane zwycięstwo. Strata do bezpiecznej strefy wynosi tylko trzy punkty. Ponadto Leicester ma jedno zaległe spotkanie do rozegrania.
Znów popis gry dało Crystal Palace. Do przerwy w spotkaniu z Sunderlandem bramek na Stadium of Light nie było. Jednak między 48. a 61. minutą Orły zdobyły aż cztery gole. Trzy z nich były dziełem Yannicka Bolasie. Czwartego dorzucił skuteczny w ostatnich tygodniach Glenn Murray i ostatecznie Crystal Palace zwyciężyło 4:1.

Sensacją zakończył się mecz Tottenhamu Hotspur z Aston Villą. Koguty przegrały 0:1 z The Villans i to na własnym stadionie. Menedżerem gości jest Tim Sherwood, który jeszcze niedawno pracował właśnie na White Hart Lane.