Neymar rozczarowany decyzją trenera, Brazylijczyk nie mógł pogodzić się ze zmianą

Neymar jest trzecim najczęściej zmienianym graczem przez trenera Luisa Enrique. Brazylijczyk w sobotni wieczór był bohaterem spotkania, ale i tak zakończył je na ławce rezerwowych.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W ramach 30. kolejki Primera Division, przeciwko Almerii, Neymar przesiedział całe spotkanie wśród rezerwowych. Brazylijczyk miał wypocząć przed kluczowymi kolejnymi meczami. Już przeciwko Sevilli wystąpił w podstawowym składzie i okazał się najlepszym zawodnikiem FC Barcelony - przeprowadzał świetne rajdy, wypatrywał kolegów i popisał się pięknym golem z rzutu wolnego, dzięki któremu przerwał passę 5 meczów bez trafienia.

Brazylijczyk grał jak natchniony, a mimo to w 74. minucie trener Luis Enrique wprowadził za niego Xaviego, pozostawiając na boisku m.in. nieskutecznego Luisa Suareza. Schodząc na ławkę Neymar wyraźnie nie mógł pogodzić się  z decyzją szkoleniowca, wykonywał gesty niezadowolenia, a na koniec rzucił swoim butem. Podczas zmiany Duma Katalonii prowadziła 2:1, ale później nie potrafiła utrzymać prowadzenia.

"Neymar nie rozumie, dlaczego jest tak często zmieniany" - pisze na poniedziałkowej okładce kataloński Sport. Gazeta wyliczyła, że napastnik jest trzecim najczęściej zmienianym zawodnikiem w zespole Katalończyków - schodził 14-krotnie i pod tym względem wyprzedzają go jedynie Andres Iniesta (15) i Ivan Rakitić (17).

Tymczasem Marca przypomniała, że to już trzecia sytuacja w 2015 roku, kiedy napastnik nie jest zadowolony ze zmiany. Wcześniej miało to miejsce w pucharowej konfrontacji z Elche (zdobył 2 gole), a także w połowie marca przeciwko Eibar, kiedy przez blisko 2 minuty siedział na ławce z zakrytą twarzą.