Ligue 1: Lyon nie odpuszcza PSG, zwycięstwo Monaco, Marsylia zepchnięta na 5. miejsce

Zespół Huberta Fourniera pewnie wygrał ze Stade Reims i powrócił na prowadzenie w ligowej tabeli. W 34. serii gier nie zawiodły również AS Monaco oraz AS Saint-Etienne.

Konrad Kostorz
Les Gones przed tygodniem tylko zremisowali w derbach Rodanu i zmniejszyli swoje szanse na tytuł. Olympique nie mógł pozwolić sobie na wpadkę w konfrontacji z Reims i błyskawicznie przystąpił do ataków. Już po 6. minutach było 2:0 dla przyjezdnych, a 26. gola w sezonie ligowym zdobył Alexandre Lacazette. Snajper skorzystał z dośrodkowania Clintona N'Jie, który okazał się autorem ostatniej bramki w pierwszej połowie.Piłkarze z Lyonu ostatecznie wygrali aż 4:2 i mają tylko samo punktów co Paris Saint-Germain. Formalnie ze względu na korzystniejszy bilans bramkowy są liderami rozgrywek, lecz trzeba uwzględniać, że obrońca tytułu ma do rozegrania zaległy pojedynek z FC Metz (28 kwietnia) i zapewne zgarnie w nim pełną pulę. Wszystko wskazuje więc na to, że Zlatan Ibrahimović na finiszu ponownie okażą się najlepsi w Ligue 1.
Do prowadzącego duetu 6 "oczek" straty ma Monaco, które pewnie wygrało na terenie outsidera. Z kolei przeżywający poważny kryzys Olympique Marsylia wypadł z czołowej "czwórki" po porażce z Lorient FC (3:5) oraz triumfie AS Saint-Etienne nad Montpellier HSC. Zieloni wygraną zawdzięczają trafieniu Maxa Gradela. Zespół Marcelo Bielsy do drużyny z księstwa traci 5 punktów i może żegnać się z marzeniami o Lidze Mistrzów.