Bundesliga: Gladbach już tylko 2 punkty za VfL Wolfsburg, pozbawią Bayeru podium?

Borussia M'gladbach wygrała niezwykle trudny wyjazdowy mecz z Herthą i walczy o wicemistrzostwo Niemiec. Za niespełna tydzień zespół Luciena Favre'a rozegra kluczowy pojedynek z Bayerem Leverkusen.

Konrad Kostorz
Gladbach w 30. kolejce po golu zdobytym w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry pokonali VfL Wolfsburg 1:0. W Berlinie również grali do końca, a bramkę na wagę trzech "oczek" uzyskali w 85. minucie po pięknym strzale Ibrahimy Traore sprzed pola karnego.
Senegalczyk nie dał żadnych szans Thomasowi Kraftowi, który we wcześniejszych fragmentach II połowy meczu nie miał zbyt wiele pracy. Przyjezdni wprawdzie mieli przewagę i przeprowadzali wiele akcji, ale rzadko dochodzili do klarownych sytuacji i oddawali sporo niecelnych uderzeń. Hertha głównie skupiała się na obronie dostępu do własnej bramki, ale potrafiła stworzyć zagrożenie dla Yanna Sommera i przy odrobinie szczęście objęłaby prowadzenie 2:1.

Ostatecznie Borussia po trafieniach przechodzącego po sezonie do Wolfsburga Maxa Kruse oraz Traore zwyciężyła i w tabeli ma do Wilków tylko 2 punkty straty. O taką samą liczbę "oczek" wyprzedza Bayer Leverkusen, z którym zmierzy się 9 maja na Borussia-Park. Jeśli zwycięży, będzie praktycznie pewna miejsca na podium i pierwszego w historii startu w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Sytuacja na pozycjach 2-4 po 31. kolejce i pozostałe mecze:

Miejsce Zespół Punkty 32. kolejka 33. kolejka 34. kolejka
2. VfL Wolfsburg 62 Paderborn (W) BVB (D) Koeln (W)
3. Borussia M'gladbach 60 Bayer (D) Werder (W) Augsburg (D)
4. Bayer Leverkusen 58 Gladbach (W) Hoffenheim (D) Eintracht (W)

Berlińczycy doznali drugiej porażki z rzędu i nie mogą być jeszcze pewni ligowego bytu. Nad strefą spadkową Hertha ma tylko 4 punkty przewagi.

Hertha Berlin - Borussia M'gladbach 1:2 (1:1)
0:1 - Kruse 11'
1:1 - Stocker 13'
1:2 - Traore 85'

Hertha: Kraft - Pekarik, Langkamp, Brooks, Plattenhardt - Skjelbred, Lustenberger (71' Niemeyer) - Ndjeng (76' Ben-Hatira), Stocker (82' Ronny), Haraguchi - Kalou.

Gladbach: Sommer - Korb, Brouwers, Jantschke, Wendt - Herrmann (73' Traore), Kramer, Xhaka, Johnson (79' Hazard) - Kruse, Raffael (90' Nordtveit).