Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Piłkarski Szamotuły Cup 2008 z udziałem I- i II-ligowców

W sobotę 12 stycznia w Szamotułach odbędzie się halowy turniej piłki nożnej "Szamotuły Cup 2008". Impreza, która będzie preludium do obchodów XVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, została bardzo ciekawie obsadzona. Wezmą w niej udział I- i II-ligowcy.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Organizatorzy długo negocjowali udział klubów. Pod uwagę brano wielu I-ligowców, m. in. Groclin Grodzisk Wlkp., KGHM Zagłębie Lubin, Odrę Wodzisław, a także II-ligową Polonię Warszawa. Ostatecznie żadnej z tych drużyn w Szamotułach nie zobaczymy. Wystąpią za to dwaj inni przedstawiciele Orange Ekstraklasy: Lech Poznań i Widzew Łódź. Nie zabraknie beniaminków II ligi: Warty Poznań i Tura Turek, jak również lidera gr. 2 III ligi, Floty Świnoujście. W roli gospodarza wystąpi natomiast, grająca na co dzień w Poznańskiej klasie okręgowej, Sparta Szamotuły.

Uczestnicy będą walczyć o Puchar Burmistrza - trofeum ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Szamotuły.

Turniej odbędzie się w hali "Wacław" znajdującej się przy ul. Sportowej. Jako że pojemność trybun jest dość ograniczona, a zainteresowanie imprezą może być spore, organizatorzy zachęcają do wcześniejszego nabywania biletów. Wejściówki w ilości 680 nie będą wprawdzie rozprowadzane w przedsprzedaży, ale kasy zostaną otwarte już kilka godzin przed turniejem. Bilety kosztują 10 zł. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Turniej rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa ok. cztery godziny. Zespoły zostały już podzielone na dwie grupy. W pierwszej z nich zagrają Lech Poznań, Tur Turek i Sparta Szamotuły, natomiast w drugiej Widzew Łódź, Warta Poznań oraz Flota Świnoujście.

W fazie grupowej zaplanowano sześć spotkań. Kolejne trzy toczyć się będą o konkretne miejsca. Każdy mecz potrwa 20 minut (2 x 10 minut).

Program Szamotuły Cup 2008:

godz. 14:00: otwarcie turnieju
godz. 14:10: gr. A: Lech Poznań - Sparta Szamotuły
godz. 14:35: gr. B: Widzew Łódź - Flota Świnoujście
godz. 15:00: gr. A: Lech Poznań - Tur Turek
godz. 15:25: gr. B: Widzew Łódź - Warta Poznań
godz. 15:50: gr. A: Tur Turek - Sparta Szamotuły
godz. 16:15: gr. B: Warta Poznań - Flota Świnoujście
godz. 16:40: mecz o 5. miejsce
godz. 17:05: mecz o 3. miejsce
godz. 17:30: finał

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×