Serie A: Torino jeszcze marzy o Lidze Europy, spadek Cagliari Calcio po 11 latach

Zespół Kamil Glika pokonał Chievo Werona i zachował cień szans na awans do europejskich pucharów. Porażki z Hellasem Werona doznała drużyna z Piotrem Zielińskim w składzie.

Konrad Kostorz
Podopieczni Giampiero Ventury mieli ostatnio słabą serię - doznali porażek z Empoli (0:1) oraz Genoą (1:5). W pojedynku z Chievo stanęli na wysokości zadania i zwyciężyli po trafieniach Maxiego Lopeza, któremu asystował Nikola Maksimović. Kamil Glik tym razem pojawił się na murawie dopiero w 69. minucie w miejsce Pontusa Janssona.
Torino w tabeli zajmuje 9. pozycję ze stratą 4 punktów do plasującej się na 6. miejscu (ostatnim premiowanym udziałem w Lidze Europy) Fiorentiny, a to oznacza, iż ma jeszcze szanse, by wywalczyć przepustki na arenę międzynarodową. Musi jednak nie tylko wygrać oba pozostałe mecze, ale też liczyć na korzystne wyniki innych pojedynków.

Póki co wszystko wskazuje na to, że Italię na kontynencie reprezentować będzie Genoa, która wyraźnie złapała wiatr w żagle i rozbiła Atalantę. Ekipa z Bergamo poległa, ale zapewniła sobie utrzymanie, ponieważ Cagliari uległo US Palermo. Sardyńczycy - trzeci spadkowicz po FC Parmie i AC Cesenie - grali w Serie A nieprzerwanie od 2004 roku.

78 minut w Weronie rozegrał Piotr Zieliński, a jego drużyna uległa miejscowemu Hellasowi. Polak w pierwszej części rywalizacji miał świetną okazję, by wpisać się na listę strzelców, ale ostatecznie dla Empoli trafił tylko Riccardo Saponara. Oba zespoły walczyły już tylko prestiż.

TABELA SERIE A ->>>

Serie A: AC Milan znów nie zagra w europejskich pucharach! Gol-widmo przeszkodził Rossonerim

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)