Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Jerzy Cyrak trenerem młodzieżowców Lecha

Marian Kurowski nie jest już trenerem młodzieżowców Lecha. Zastąpił go Jerzy Cyrak, dotychczas pełniący w poznańskim klubie funkcję szkoleniowca juniorów starszych.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Dymisja Mariana Kurowskiego jest dość zaskakująca, wszak piłkarze Kolejorza pod jego wodzą wywalczyli 2. miejsce w tabeli Młodej Ekstraklasy i do liderującego Ruchu Chorzów tracą cztery punkty. - Sprawa jest dość świeża i trudno na razie wdawać się w szczegóły. Umowa trenera Kurowskiego opiewała na dłuższy okres czasu, ale została rozwiązana - poinformował serwis SportoweFakty.pl Robert Sikora, specjalista ds. sportu w poznańskim klubie, opiekujący się również drużyną występującą w Młodej Ekstraklasie.

Na razie nie wiadomo, czy w sztabie szkoleniowym zajdą także inne zmiany. Jest to jednak mało prawdopodobne. Przypomnijmy, że dotychczasowym asystentem Mariana Kurowskiego był Karol Brodowski, trenerem bramkarzy - Zbigniew Pleśnierowicz, natomiast funkcję kierownika zespołu pełnił Leszek Andrzejewski.

Jerzy Cyrak był do tej pory szkoleniowcem juniorów starszych Kolejorza. Wcześniej podobną funkcję pełnił w Amice Wronki. Na razie nie wiadomo, kto obejmie zwolnione przez niego stanowisko.

Oprócz zmian w sztabie szkoleniowym drużyny Lecha występującej w Młodej Ekstraklasie, zanosi się również na spore roszady personalne w samym zespole. Taka sytuacja ma zresztą miejsce po każdej rundzie. - Jeszcze za wcześnie na konkrety, bo okres transferowy dopiero się rozpoczyna. Jest jednak pewne, że pożegnamy się z niektórymi piłkarzami, a w ich miejsce pojawi się kilka nowych twarzy - dodał Sikora.

Kilku zawodników Kolejorza wzmocni zapewne kluby, z którymi zawarto niedawno umowy o współpracy. Chodzi o GKP Gorzów Wlkp., Tura Turek oraz Polonię Słubice.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×