Copa America: Argentyna wjechała do finału jak taran! Paragwaj zdemolowany!

W fazie grupowej Copa America Paragwaj potrafił zremisować z Argentyną 2:2, jednak w półfinale niespodzianki już nie było i faworyt zmiażdżył przeciwnika, triumfując aż 6:1!

Szymon Mierzyński
Podopieczni Ramona Diaza mogli zaliczyć wymarzony początek, bo już w 6. minucie po zgraniu Nelsona Valdeza świetną okazję na 16. metrze miał Roque Santa Cruz. Były napastnik Bayernu Monachium i Manchesteru City oddał jednak nieczysty strzał i futbolówka minęła słupek. Chwilę później z podobnej pozycji celnie, ale zbyt lekko uderzył Javier Pastore i Justo Villar obronił.Otwarcie wyniku nastąpiło w 15. minucie po stałym fragmencie. Z rzutu wolnego dośrodkował Lionel Messi, a piłkę do siatki w małym zamieszaniu skierował Marcos Rojo. W 27. minucie było już 2:0 dla Albicelestes. Drugą asystę zapisał na swoim koncie Messi, a akcję sfinalizował mocnym płaskim strzałem Pastore.
Paragwajczycy się jednak nie poddali i tuż przed przerwą odrobili część strat. Lucas Barrios, który w trakcie pierwszej części zastąpił kontuzjowanego Santa Cruza, popisał się świetnym mocnym uderzeniem, zamieniając na gola podanie Bruno Valdeza.

Kontaktowa bramka zwiastowała spore emocje, lecz po przerwie Argentyńczycy szybko pokazali kto w tym pojedynku jest faworytem i w 53. minucie prowadzili już 4:1. Dublet skompletował Angel di Maria, który najpierw wykorzystał asystę Pastore, a następnie wpakował piłkę do siatki dobijając strzał gwiazdora Paris Saint-Germain.

To jednak nie był koniec kanonady. Wicemistrzowie świata zwyciężyli ostatecznie aż 6:1, a gole zdobyli jeszcze Sergio Aguero oraz Gonzalo Higuain. Ten pierwszy wykorzystał uderzeniem głową perfekcyjną centrę di Marii, zaś napastnik SSC Napoli pokonał paragwajskiego golkipera soczystym strzałem po ładnej akcji kombinacyjnej.

Albicelestes awansowali do finału z niesamowitym rozmachem i w imponującym stylu. W ostatecznej rozgrywce czeka ich starcie z gospodarzami imprezy, ekipą Chile.

Argentyna - Paragwaj 6:1 (2:1)
1:0 - Marcos Rojo 15'
2:0 - Javier Pastore 27'
2:1 - Lucas Barrios 43'
3:1 - Angel di Maria 47'
4:1 - Angel di Maria 53'
5:1 - Sergio Aguero 80'
6:1 - Gonzalo Higuain 83'

Argentyna: Sergio Romero - Pablo Zabaleta, Martin Demichelis, Nicolas Otamendi, Marcos Rojo, Javier Pastore (73' Ever Banega), Javier Mascherano (77' Fernando Gago), Lucas Biglia, Lionel Messi, Sergio Aguero (81' Gonzalo Higuain), Angel di Maria.

Paragwaj: Justo Villar - Pablo Aguilar, Paulo Da Silva, Bruno Valdez, Ivan Piris, Derlis Gonzalez (27' Raul Bobadilla), Victor Caceres, Richard Ortiz, Edgar Benitez, Nelson Valdez (56' Oscar Romero), Roque Santa Cruz (30' Lucas Barrios).

Żółte kartki: Marcos Rojo, Lucas Biglia (Argentyna) oraz Victor Caceres, Paulo Da Silva, Richard Ortiz (Paragwaj).