Sparingowo: Trzecie zwycięstwo Górnika Zabrze

Górnik Zabrze odniósł trzecie zwycięstwo w letnim okresie przygotowawczym. Tym razem śląski klub pokonał cypryjski AEK Larnaka 3:1.

Łukasz Witczyk
We wcześniejszych sparingach Górnik Zabrze pokonał GKS Katowice i Viitorul Constanta. W sobotnim starciu w Opalenicy zabrzanie nie dali szans ekipie AEK-u Larnaka. Pierwszą bramkę dla Ślązaków zdobył w 26. minucie Rafał Kurzawa, a 10 minut później prowadzenie podwyższył Marcin Urynowicz, dla którego był to pierwszy zdobyty gol w barwach Górnika.
Tuż po przerwie cypryjski zespół zdobył kontaktową bramkę. Jedenastkę na gola zamienił Andre Alves, lecz było to wszystko na co było stać AEK Larnaka. Niespełna 6 minut później wynik spotkania ustalił Erik Grendel.

Sztab szkoleniowy Górnika Zabrze po raz kolejny dał zagrać większości graczy, którzy pojechali na obóz do Opalenicy. Z kolei w zespole z Cypru w pierwszej połowie wystąpił Adam Marciniak, który w minionym sezonie był piłkarzem Cracovii.

Górnik Zabrze - AEK Larnaka 3:1 (2:0)
1:0 - Rafał Kurzawa 26'
2:0 - Marcin Urynowicz 36'
2:1 - Andre Alves (k) 46'
3:1 - Erik Grendel 52'