Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Prezes Olimpii Grudziądz ocenia letnie transfery

Olimpia Grudziądz latem pozyskała jak na razie dwóch zawodników. Trwają poszukiwania kolejnych wzmocnień I-ligowca. Jacek Bojarowski, prezes klubu, ocenił dotychczasowe wzmocnienia.

Artur Długosz
Artur Długosz
Pierwszym letnim nabytkiem Olimpii Grudziądz był Tomasz Lewandowski, który z klubem podpisał roczny kontrakt. Co ciekawe, to rodowity grudziądzanin. - Tomkiem Lewandowskim interesowaliśmy się już od dłuższego czasu. Praktycznie chyba od dwóch lat co okienko transferowe z Tomkiem rozmawialiśmy, oglądaliśmy jego mecze. Widzieliśmy, że systematycznie podnosi swoje kwalifikacje. Poszukiwaliśmy na pewno zawodnika o takiej charakterystyce, bo znany jest z dobrej współpracy z innymi piłkarzami. Zresztą gdziekolwiek w ostatnim okresie poszedł, to był kapitanem zespołu - mówi Jacek Bojarowski, prezes klubu z Grudziądza.
- Nie jest bez znaczenia fakt, że w Olimpii Grudziądz grał w drużynach juniorskich, jest stąd, a takim zawodników mamy mało. Wierzymy w to, że pokaże charakter, zostawi serce na boisku, jak i w szatni. Na pewno będzie mu zależało na tym, aby pokazać się z jak najlepszej strony, aczkolwiek on wszędzie udowadniał, że zależy mu na dobru zespołu. Możemy być o to spokojni - dodaje.

Lewandowski bronił ostatnio barw Pogoni Siedlce. Z tego klubu do Olimpii przyszedł też inny piłkarz, Donald Djousse. Kameruńczyk podpisał roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

- Donald to przede wszystkim pozycja. Zrezygnowaliśmy już z przedłużenia umowy z Arkadiuszem Aleksandrem i jednym z naszych priorytetów jest zawodnik na "dziewiątkę". Szukaliśmy od dłuższego czasu. Akurat taka możliwość zaistniała, ponieważ Donaldowi się skończył kontrakt w Pogoni Siedlce. Namówiliśmy go do naszej wizji. Charakterystyka zawodnika jest taka, jaką potrzebuje trener - to piłkarz grający typowo na "dziewiątce". Jego największe umiejętności to gra tyłem do bramki, utrzymanie się przy piłce i dlatego cieszymy się, że jest z nami. Jest ogromną wartością dodaną, że Donald jest od dłuższego czasu w Polsce - skomentował Bojarowski.

Kolejka na to stanowisko była naprawdę bardzo długa - rozmowa z Tomaszem Asenskym, trenerem Olimpii Grudziądz

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • JACK D. Zgłoś komentarz
  Panie Prezesie co z Kamilem Kurowskim ? Czy nadal będzie reprezentował Olimpię w nadchodzącym sezonie ?
  • Remik Banaszkiewicz Zgłoś komentarz
   Ciekawe czy olimpia chce walczyć o awans bo teraz w grudziądzu nikt o tym głośno nie mówi a przez ostatnie dwa sezony mówili że walczą o awans, a teraz cisza.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×