Amerykanki wygrały kobiecy mundial! USA najbardziej utytułowane w historii

USA zrewanżowało się Japonii za porażkę w finale cztery lata temu i wygrało mistrzostwa świata. Kibice na stadionie w Vancouver byli świadkami aż siedmiu goli.

Konrad Kostorz
Mundial kobiet odbył się po raz siódmy, a trzeci triumf odniosły Amerykanki, które wcześniej okazały się najlepsze w 1991 i 1999 roku. Ponadto dwa razy zwyciężyły Niemki (2003 i 2007), a po jednym tytule mają na koncie Norweżki (1995) oraz Japonki (2001).
Piłkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni przed czterema laty w dramatycznym finale pokonały USA - po 120 minutach było 2:2, a w serii jedenastek 3:1. Tym razem aż takich emocji mecz o tytuł nie dostarczył, ponieważ Amerykanki popisały się piorunującym początkiem i już po 16 minutach prowadziły różnicą czterech goli! Pościg rywalek nie miał w takiej sytuacji szans powodzenia.Zobacz skrót finału MŚ kobiet USA - Japonia 5:2 Zobacz skrót finału MŚ kobiet USA - Japonia 5:2 Źródło: TVP S.A.

Podopieczne Jillian Ellis zasłużenie sięgnęły po trofeum. W 1/8 finału pewnie pokonały Kolumbię (2:0), następnie ograły Chiny (1:0) i wreszcie w półfinale zostawiły w pokonanym polu Niemcy (2:0). Dodajmy, że w meczu o trzecie miejsce zespół zza naszej zachodniej granicy uległ 0:1 Anglii, która wywalczyła pierwszy w historii medal MŚ.

USA - Japonia 5:2 (4:1)
1:0 - Lloyd 3'
2:0 - Lloyd 5'
3:0 - Holiday 14'
4:0 - Lloyd 16'
4:1 - Ogimi 27'
4:2 - Johnston (sam.) 52'
5:2 - Heath 54'