KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Na straganie w dzień targowy...: Tydzień powrotów, "szwajcarski Zlatan" w Legii

W minionym tygodniu do polskiej Ekstraklasy wróciło sześciu dawno w niej niewidzianych zawodników, a kolejnego ciekawego wzmocnienia dokonała Legia Warszawa.

Maciej Kmita
Maciej Kmita

Wisła Kraków 

Wydarzeniem drugiego tygodnia letniego okna transferowego w Ekstraklasie był powrót do Wisły Kraków Krzysztofa Mączyńskiego. Ostatnim piłkarzem o statusie reprezentanta Polski, jakiego pozyskała Biała Gwiazda, był w 2008 roku Wojciech Łobodziński. "Mąka", który z orłem na piersi rozegrał osiem spotkań, jest wychowankiem Białej Gwiazdy, ale w I zespole krakowskiego klubu rozegrał tylko 25 spotkań, w tym raptem osiem w Ekstraklasie, a po raz ostatni wystąpił w jego barwach 5 maja 2010 roku. Potem występował w Łódzkim Klubie Sportowym, Górniku Zabrze i ostatnio w Guizhou Renhe, z którym rozstał się ze względów rodzinnych - jego partnerka spodziewa się dziecka i "Mąka" chciał wrócić do Polski.
Dla chińskiego klubu rozegrał klubu 38 oficjalnych spotkań, w których strzelił cztery gole i zaliczył cztery asysty, a wiosną bywał nawet kapitanem zespołu. W lutym 2014 roku zdobył z Guizhou Renhe Superpruchar Chin. Jego dorobek w ekstraklasie to natomiast 81 występów i dwie bramki. Z Wisłą związał się trzyletnim kontraktem.

Kraków to moje miasto, a Wisła jest wielkim klubem. Chcę podjąć z nią walkę o najwyższe cele - Wisła zawsze gra tylko o to. Jeśli na moją decyzję miałyby wpływ finanse, to wybrałbym inny klub, ale to co miałem zarobić, to już zarobiłem. Chcę skupić się na pracy, bo wiem, co mogę zyskać w Wiśle - mówi "Mąka".

Wraz z Mączyńskim Biała Gwiazda zakontraktowała też Radosław Cierzniak. Władze krakowskiego klubu błyskawicznie zareagowały na kontuzje Michała Miśkiewicza oraz Michała Buchalika i nie chcąc zostać w bramce z 19-letnim Mateuszem Zającem, pozyskały doświadczonego 32-latka. Cierzniak przez trzy ostatnie sezony był numerem jeden w bramce Dundee United. Rozegrał dla szkockiego klubu 135 spotkań, a w 33 z nich zachował czyste konto. Jego umowa wygasła 30 czerwca i nie została przedłużona na prośbę zawodnika.

Raport z murawy. Polskie kluby gotowe na nowy sezon Ekstraklasy?
Źródło: TVP S.A.

Przed sezonem 2015/2016 Wisła pozyskała w sumie pięciu graczy. Wcześniej ekipę Kazimierza Moskala zasilili Denis Popović, Tomasz Cywka i Rafael Crivellaro.

Kamil Biliński jest godnym następcą Marco Paixao?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (5)