El. LM: Mistrz Luksemburga zaskoczył w Zagrzebiu, Celtic Glasgow blisko awansu

Dinamo Zagrzeb nie potrafiło wygrać u siebie z drużyną, którą dwa lata temu rozbiło w dwumeczu 6:0. Niezłą zaliczkę uzyskał Celtic Glasgow, a na wyjeździe zremisował Żalgiris Wilno.

Większość spotkań rozegrano we wtorek, a oczy kibiców z Polski były zwrócone na Sarajewo, gdzie Lech Poznań wykonał pierwszy krok ku Lidze Mistrzów. Kolejorz pokonał FK po golach Kaspera Hamalainena i Denis Thomalla. Na innych arenach nie zabrakło niespodzianek. Ludogorec Razgrad przegrał 0:1 z mołdawskim Milsami Orhei, a mistrz Malty Hibernians FC pokonał 2:1 Maccabi Tel Awiw.
W środę doszło do pozostałych pięciu konfrontacji i długo trzeba było czekać na gola. Karabach Agdam zremisował bezbramkowo z FK Rudarem Pljevlja, a Malmoe FF z Żalgirisem Wilno. To niezły wynik dla pogromców Lecha Poznań z 2013 roku. Mistrz Litwy już bez Polaków w jedenastce przystąpi do rewanżu u siebie bez strat. W Malmoe zagrali posiadający polskie korzenie Paweł Cibicki i Oskar Lewicki, a u gości Darvydas Sernas.

Skoro już mowa o drużynach, które dały się we znaki polskim, w środę zmierzyły się Celtic Glasgow z islandzkim Stjarnan FC. Szkoci długo męczyli się, na przerwę zeszli ze skromnym prowadzeniem 1:0, choć oddali aż dziesięć uderzeń na bramkę Nielsena. Po przerwie podwoili przewagę dzięki strzałowi Stefana Johansena, ale szklanka znów była do połowy pusta - zmarnowali również rzut karny.

Sensacyjnie rozpoczęło się starcie w Zagrzebiu. Miejscowe Dinamo przegrywało z mistrzem Luksemburga. Chorwatów ukarał za drzemkę Samir Hadji. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko wyrównującym trafieniem Angelo Henriqueza, choć przez pół godziny grali z przewagą zawodnika. To zaskakujące rozstrzygnięcie, biorąc pod uwagę, że drużyny rywalizowały dwa sezony temu i dwumecz zakończył się wówczas wynikiem 6:0 dla Dinama.