Złoty Puchar CONCACAF: Efektowny awans USA do półfinału, Haiti wyeliminowane

Reprezentacja Haiti, z piłkarzami występującymi w lidze polskiej, nie przeszła ćwierćfinału turnieju po porażce z Jamajką. Kubańczycy zostali rozgromieni przez gospodarzy w Baltimore.

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Zgodnie z przewidywaniami zespół Juergena Klinsmanna nie miał żadnych problemów z pokonaniem Kuby, a do tytułu króla strzelców zbliżył się autor hat-tricka Clint Dempsey (łącznie ma już w dorobku 6 goli). Amerykanie z łatwością rozbijali formację obronną przeciwnika i warto jeszcze odnotować dwie asysty Michaela Bradleya.
USA już ósmy raz z rzędu znalazło się w najlepszej czwórce Złotego Pucharu CONCACAF. W 2000 roku Jankesi ulegli w ćwierćfinale gościnnie występującej w zawodach Kolumbii.

Jamajka na miejsce w strefie medalowej czekała przez 17 lat. Drużyna prowadzona przez innego niemieckiego selekcjonera Winfrieda Schaefera szybko objęła prowadzenie przeciwko Haiti po trafieniu Gilesa Barnesa z ostrego kąta i zdołała utrzymać je do końcowego gwizdka. Jeszcze przed przerwą bramkarza zwycięzców Ryana Thompsona uratował słupek.

Wśród Haitańczyków wystąpili dwa zawodnicy znani z polskiej ekstraklasy: Donald Guerrier grał do 69 minuty, a Kevin Lafrance od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Półfinał pomiędzy Amerykanami a Jamajczykami odbędzie się 22 lipca w Atlancie. Wcześniej zakończona zostanie faza ćwierćfinałowa ze szlagierowo zapowiadającą się potyczką Meksyku z Kostaryką.

Wyniki ćwierćfinałów:

USA - Kuba 6:0 (4:0)
1:0 - Dempsey 3'
2:0 - Zardes 13'
3:0 - Johannsson 31'
4:0 - Gonzalez 44'
5:0 - Dempsey (k.) 63'
6:0 - Dempsey 76'

Haiti - Jamajka 0:1 (0:1)
0:1 - Barnes 6'

Skład półfinałów:

USA - Jamajka
Trynidad i Tobago / Panama - Meksyk / Kostaryka

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×