The Championship: Saganowski i Rasiak na boisku

Powrót do The Championship zanotował Marek Saganowski. Zagrał w 27. kolejce także Grzegorz Rasiak, ale tylko 25 minut. Sensacją była porażka Wolverhampton Wanderers z Preston North End na Molineux. Wilki uległy rywalom 1:3. Wiceliderem nadal jest Reading.

W piątek rozpoczęła się 27. kolejka i w pierwszym meczu Reading rozgromiło Watford aż 4:0. Była to dla Szerszeni dziesiąta wyjazdowa porażka. 25 minut w barwach Watford zagrał Grzegorz Rasiak, ale w tym czasie Watford stracił trzy gole i w sumie przegrał 0:4. Zwycięstwo to pozwoliło Reading zmniejszyć stratę do Wolves do czterech punktów.

Wydawało się jednak, że Wilki ograją przed własną publicznością Preston North End. Wszak na swoim stadionie radzą sobie bardzo dobrze, a North End na wyjazdach bardzo słabo. Zaczęło się zgodnie z planem, gdy gola zdobył Sylvain Ebanks-Blake. Jednak wówczas dał o sobie znać były napastnik Wolves, a więc Stephen Elliott. To jego dwa gole zapewniły Preston zwycięstwo 3:1. Jedno trafienie dorzucił Sean St Ledger.

Od pierwszej minuty w barwach Southampton zagrał Marek Saganowski. Wydawało się, że Święci nie pozwolą mu grać, bo zbyt dużo zarabia, ale jednak polski napastnik pojawił się w składzie Southampton na wyjazdowy mecz z Barnsley. Święci wygrali 1:0, ale nadal zajmują miejsce w strefie spadkowej. Saganowski przebywał na boisku do 81. minuty.

W coraz gorszej sytuacji jest Charlton Athletic. The Addicks przegrali na The Valley z Nottingham Forest 0:2 i mają już siedem punktów straty do bezpiecznej strefy. Jeszcze niedawno zespół ten walczył w Premiership, a teraz może znaleźć się zaledwie w trzeciej lidze angielskiej. W ostatnim meczu kolejki Burnley niespodziewanie przegrało przed własną publicznością ze Swansea City 0:2. Mecz "ustawiła" czerwona kartka dla Michaela Duffa i rzut karny, który wykorzystał James Scotland.

Aż cztery mecze tej kolejki zostały przełożone ze względu na fatalny stan murawy. Zostaną rozegrane w innym terminie.