Ligue 1: Olympique Lyon bez zwycięstwa, trzy mecze przełożone

Aż trzy spotkania zostały przełożone z powodu złego stanu murawy. Na pozostałych stadionach pogoda także utrudniła piłkarzom walkę o ligowe punkty. Sobotnie pojedynki nie stały na najwyższym poziomie i przeważnie kończyły się zwycięstwem faworyta. Zawiódł tylko Olympique Lyon, który zaledwie zremisował z FC Lorient.

Piotr Robaczyński

Osłabiona w ofensywie (kontuzje wykluczyły z gry Mamadou Nianga i Bakariego Kone) drużyna Olympique Marsylia wywalczyła cenne trzy punkty w konfrontacji z AJ Auxerre. Po golach Mamadou Samassy oraz Mathieu Valbueny goście wygrali 2:0, choć rezultat ten nie oddaje przebiegu stosunkowo wyrównanego pojedynku. W barwach AJA zabrakło Polaków. Ireneusz Jeleń wciąż leczy kontuzję, a Dariusz Dudka przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Nie było niespodzianki w Le Havre. Gospodarze, którzy aktualnie zajmują ostatnią pozycję w tabeli Ligue 1, przegrali z Tuluzą 0:1. Podopieczni Alaina Casanovy dopiero w 80. minucie objęli prowadzenie, choć od 21. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, a w 61. minucie kolejny zawodnik Le Havre został ukarany czerwoną kartką. Najważniejszy jest jednak końcowy rezultat, który pozwolił Tuluzie awansować na 5. lokatę.

Zgodnie z oczekiwaniami trzy punkty dopisali do swojego dorobku także piłkarze Rennes. Niepokonani od 3. kolejki podopieczni Guy'a Lacombe tym razem ograli beniaminka z Grenoble. Zawiódł natomiast lider - Olympique Lyon zaledwie zremisował z FC Lorient. Po 20. kolejce zespół Les Gones wyprzedza w tabeli Ligue 1 Rennes już tylko o dwa punkty.

W pozostałych spotkaniach AS Monaco przegrało u siebie z FC Nantes 1:2, a FC Sochaux przerwało serię sześciu meczów bez zwycięstwa, pokonując na własnym stadionie AS Saint Etienne 1:0. Trzy pojedynki nie odbyły się z powodu złego stanu murawy.