Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Warta Poznań zwycięża w halowym turnieju w Gorzowie Wlkp.

Halowy turniej zorganizowany w ramach WOŚP był idealnym sposobem na stworzenie piłkarskich emocji w ziemie. Gorzowianie, którzy już od poniedziałku przygotowują się do rundy wiosennej mieli także okazję przetestować nowych zawodników.
Piotr Wiszniewski
Piotr Wiszniewski

W niedzielnym turnieju wzięło udział sześć zespołów. Oprócz gospodarzy turnieju GKP Gorzów, zaprezentowały się ekipy Warty Poznań, Lechii Zielona Góra, Polonii Słubice, Czarnych Żagań i OZPN Gorzów. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, z których do półfinałów awansowały po dwa zespoły. Licznie zgromadzona publiczność była świadkiem ciekawych spotkań obfitujących w bramki. W finale gospodarze ulegli Warcie Poznań 2:3 (1:1). Trzecie miejsce przypadło Lechii Zielona Góra, która pokonała OZPN Gorzów 2:1 (1:1). Turniej miał na celu dobrą zabawę oraz zebranie jak największej ilości pieniędzy dla WOŚP - Przyszliśmy tutaj trochę się pobawić, był to taki relaks między tymi ciężkimi treningami. Szkoda, że nie wygraliśmy, bo puchar mógłby zostać w Gorzowie, lecz nie chodziło o zwycięstwo a głownie o ten szczytny cel. Zdecydowanie jednak wole widzieć to zielone boisko. Nie lubię za bardzo hali, lecz czasami mogę się tak pobawić - skomentował Emil Drozdowicz.

Po turnieju oraz wręczeniu pucharów, przyznano statuetki dla najlepszych piłkarzy. Dwie z trzech zdobyli zawodnicy Warty Poznań: Łukasz Radliński został najlepszym bramkarze, Marcin Klatt najlepszym zawodnikiem turnieju. Statuetkę króla strzelców otrzymał Rafał Figiel z Zielonej Góry.

W przerwach między spotkaniami kibice mieli możliwość zakupu przedmiotów przekazanych na licytację m.in. piłki z podpisami zawodników Realu Madryt w tym Jerzego Dudka oraz koszulek i gadżetów klubowych. Suma zlicytowanych przedmiotów to około 2400 zł.

W drużynie GKP pojawili się także zawodnicy, którzy w zimowym okienku transferowym prawdopodobnie wzmocnią gorzowski skład. W Bramce bardzo dobrze spisywał się ukraiński zawodnik Sergey Yakovets, natomiast Jakub Cieciura jak i Jakub Szałek kilkukrotnie wpisywali się na listę strzelców. Czy któregoś z tych piłkarzy zobaczymy na wiosnę w spotkaniach 1 ligi? - Atmosfera w GKP jest bardzo fajna, treningi na wysokim poziomie, dosyć ciężkie. Myślę, że to przyniesie rezultaty w przyszłości, w rundzie wiosennej. Bardzo chciałbym zostać w Gorzowie - dodał Jakub Szałek.

Wyniki:

Grupa A
Mecz nr 1: GKP Gorzów - Czarni Żagań 6:0 (2:0)
Mecz nr 3: OZPN Gorzów - Czarni Żagań 4:2 (3:0)
Mecz nr 5: GKP Gorzów - OZPN Gorzów 2:1 (0:1)

Grupa B
Mecz nr 2: Warta Poznań - Polonia Słubice 4:0 (2:0)
Mecz nr 4: Lechia Zielona Góra - Polonia Słubice 3:1 (2:1)
Mecz nr 6: Warta Poznań - Lechia Zielona Góra 2:0 (1:0)

Półfinały:
1A - 2B: GKP Gorzów - Lechia Zielona Góra 4:3 (2:2)
1B - 2A: OZPN Gorzów - Warta Poznań 0:2 (0:2)
Mecz o 5 miejsce: Czarni Żagań - Polonia Słubice 2:4 (1:2)
Mecz o 3 miejsce: OZPN Gorzów - Lechia Zielona Góra 1:2 (1:1)

Finał:
GKP Gorzów - Warta Poznań 2:3 (1:1)

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×