Real wygrał próbę generalną przed startem ligi. Zadecydował świetny rajd Marcelo

W spotkaniu o trofeum imienia byłego prezesa Realu Madryt, Santiago Bernabeu, Królewscy skromnie pokonali Galatasaray Stambuł.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Trener Rafael Benitez w ostatnim meczu przed rozpoczęciem sezonu wystawił jedenastkę, która ma spore szanse na zainaugurowanie rozgrywek Primera Division. Już w 17. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Luki Modricia celnym strzałem głową popisał się Nacho. Królewscy nie zamierzali poprzestać na jednym golu, a w większości ofensywnych akcji brali udział Cristiano Ronaldo oraz Jese Rodriguez. Najbliżej podwyższenia wyniku był jednak Isco, którego uderzenie odbiło się od poprzeczki.
Galatasaray Stambuł nie ograniczał się do bronienia dostępu do własnej bramki, a spore zagrożenie pod bramką Keylora Navasa siał Lukas Podolski, który miał źle ustawiony celownik. Reprezentantowi Niemiec pokazał jak powinno się strzelać Wesley Sneijder, który po zmianie stron ładnie przymierzył z linii pola karnego, tym samym doprowadzając do wyrównania.

W drugiej połowie piłkarze obu drużyn stwarzali już mniej podbramkowych okazji, ale senny okres kibicom wynagrodził Marcelo. Brazylijczyk w 82. minucie przeprowadził kapitalny rajd i po minięciu trzech rywali umieścił piłkę w siatce. Więcej bramek już nie padło i Królewscy dość zasłużenie wygrali w kolejnym sparingu.

Ekipa Realu z Trofeo Santiago Bernabeu:

Dla Realu Madryt było to ósme kontrolne spotkanie przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016. Jeszcze w lipcu Królewscy w Australii przegrali z AS Romą po rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry było 0:0) i pokonali Manchester City 4:1. Miniturniej International Champions Cup podopieczni Beniteza kontynuowali w Azji, gdzie wygrali z Interem Mediolan (3:0) i AC Milan (po karnych, 0:0). Na początku sierpnia w Niemczech, w ramach Audi Cup, Real najpierw pokonał Tottenham Hotspur 2:0, a następnie poległ z Bayernem Monachium 0:1. Przed spotkaniem o Trofeo Santiago Bernabeu Królewscy jeszcze zremisowali bezbramkowo z Valerengą.

Real Madryt - Galatasaray Stambuł 2:1 (1:1)
1:0 - Nacho 17'
1:1 - Sneijder 52'
2:1 - Marcelo 81'

Real Madryt: Keylor Navas - Danilo (72' Carvajal), Nacho, Ramos (85' Arbeloa), Marcelo - Kroos (85' Illarramendi), Modrić (72' Casemiro), Isco (72' Lucas Vazquez) - Bale (85' Czeryszew), Jese (57' James), Cristiano Ronaldo.

Galatasaray Stambuł: Muslera - Tarik (46' Sanoglu), Koray, Hakan, Carole - Selcuk, Jose Rodriguez (82' Karacan), Emre Colak, Sneijder (69' Adin) - Podolski, Umut (69' Alex Telles).