Czwarty kosztowny nabytek Newcastle United. Piłkarz Srok powędrował w przeciwnym kierunku

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News
zdjęcie autora artykułu

Newcastle United i Olympique Marsylia wymieniły się piłkarzami, ale zapłacili tylko Anglicy, ponieważ Francuzi jedynie wypożyczyli pomocnika drużyny z St James' Park.

Działacze Newcastle United są tego lata wyjątkowo aktywni na rynku transferowym i nie oszczędzają na wzmocnieniach. Florian Thauvin kosztował Sroki 12 mln funtów, co odpowiada około 18,3 mln euro. Już wcześniej zespół Steve'a McClarena zasilili: Georginio Wijnaldum za 20 mln euro, Aleksandar Mitrović za 18,5 mln oraz Chancel Mbemba za 12 mln. [ad=rectangle] Sroki z wydatkami sięgającymi niemal 70 mln euro zajmują 12. pozycję wśród wszystkich europejskich zespołów. Na sprzedaży zawodników klub zarobił natomiast niespełna 5 mln euro. Zyskać nie udało się także na Remy'm Cabelli, którego wypożyczono do Olympique Marsylia. 25-latek przed rokiem kosztował 10 mln euro, ale Premier League nie podbił (jeden gol w 31 pojedynkach).

Thauvin ma 22 lata i jest nominalnym prawoskrzydłowym. Do Marsylii trafił przed dwoma laty z OSC Lille. W Ligue 1 łącznie zagrał 101 razy, strzelając 23 gole i 14-krotnie asystując. Wielokrotnie występował we francuskiej "młodzieżówce", ale debiutu w dorosłej kadrze jeszcze się nie doczekał.

Źródło artykułu: