Bundesliga: Hertha straciła pierwsze punkty! Remisowy początek drugiej kolejki

Po zwycięstwie na inaugurację sezonu 2015/2016 Hertha Berlin jedynie podzieliła się punktami z Werderem Brema. Obie bramki padły w pierwszej części gry.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Mecz świetnie rozpoczął się dla berlińczyków. Już w 5. minucie strzał z linii pola karnego Jensa Hegelera przejął w "szesnastce" Valentin Stocker i po pewnym uderzeniu pod poprzeczkę otworzył wynik meczu. Gospodarze prezentowali się z nieco lepszej strony, ale jeszcze w I połowie przyjezdni zdołali wyrównać.

Premierowe trafienie dla Werderu Brema w sezonie 2015/2016 zaliczył Anthony Ujah. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Ulissesa Garcii nigeryjski napastnik z najbliższej odległości na raty pokonał bramkarza Herthy.

Po zmianie stron ponownie przeważali gospodarze, którzy stwarzali sobie więcej okazji. Bliżej gola w samej końcówce byli jednak podopieczni Viktora Skripnika! Najpierw Sebastian Langkamp trafił w poprzeczkę własnej bramki, a po chwili jedynie w słupek przymierzył Jannik Vestergaard.

Hertha po 2 kolejkach ma na koncie 4 oczka, z kolei Werder zaliczył premierowy punkt po tym jak na inaugurację przegrał u siebie z Schalke 0:3.

Hertha Berlin - Werder Brema 1:1 (1:1)
1:0 - Stocker 5'
1:1 - Ujah 26'