Emigranci: Strzelby wystrzeliły, ale selekcjoner ma problem

[tag=22007]Arkadiusz Milik[/tag] i [tag=2800]Robert Lewandowski[/tag] wpisali się na listę strzelców, ale po minionym weekendzie [tag=1503]Adam Nawałka[/tag] wcale nie ma powodów do radości - wielu jego wybrańców wypadło z "11" swoich drużyn.

Maciej Kmita

Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim)

"Lewy" dość niespodziewanie zaczął sobotni mecz 2. kolejki Bundesligi z TSG 1899 Hoffenheim na ławce rezerwowych Bayernu. Niespodziewanie, ponieważ w trzech poprzednich meczach Bawarczyków zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty.

Josep Guardiola sięgnął po kapitana reprezentacji Polski dopiero w 67. minucie gry przy stanie 1:1, a Lewandowski wykonał swoje zadanie, bo w doliczonym czasie gry zdobył dla Bayernu zwycięską bramkę. "Lewy" pewnym strzałem sfinalizował kapitalną akcję Douglasa Costy. W 74. minucie przed szansą na zdobycie gola dla Wieśniaków stanął Eugen Polanski, ale były reprezentant Polski nie potrafił wykorzystać "11" - po jego strzale piłka odbiła się od słupka bramki Bayernu.

Lewandowski rozegrał w sezonie 2015/2016 275 minut, co oznacza, że ma udział przy golu Bayernu średnio co 55 spędzonych na boisku minut.

Zobacz skrót meczu Hoffenheim - Bayern: Lewandowski bohaterem Bayernu - zobacz skrót meczu z Hoffenheim Źródło: TVP S.A.

Emigranci: Strzelali aż miło!

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Arkadiusz Milik zostanie królem strzelców Eredivisie 2015/2016?