Towarzysko: Brazylia skromnie pokonała Kostarykę, debiut piłkarza FC Barcelony

Canarinhos w meczu towarzyskim pokonali 1:0 Kostarykę. Dunga pozwolił zadebiutować dwóch piłkarzom, w tym utalentowanemu pomocnikowi, który na co dzień występuje w FC Barcelonie.

Konrad Kostorz
East News

Rafinha pojawił się na boisku w 81. minucie, zastępując Luiza Gustavo. 22-latek z Dumy Katalonii pierwszy raz wystąpił w narodowych barwach, a co ciekawe jego brat Thiago Alcantara z Bayernu Monachium jest reprezentantem Hiszpanii. Ponadto od 67. minuty grał inny debiutant: 25-letni ofensywny pomocnik Lucas Lima z Santosu.

Brazylijczycy zwyciężyli w New Jersey dzięki trafieniu Hulka, który w 10. minucie wbiegł w pole karne i mimo asysty dwóch obrońców zdołał wypracować sobie pozycję do oddania strzału i pokonał Patricka Pembertona. Kolejne spotkania kontrolne podopieczni Dungi rozegrają 8 września z USA i być może w tym pojedynku debiut w narodowych barwach zaliczą inni gracze nominowani do kadry: Gabriel Paulista z Arsenalu i Douglas Santos z Atletico Mineiro.

Chilijczycy, czyli triumfatorzy niedawnego turnieju Copa America, nie bez problemów uporali się z Paragwajem. Zwycięską bramkę zdobył w 84. minucie jeden z największych gwiazdorów drużyny, Alexis Sanchez.