Włochy: Zwycięski debiut Bartosza Salamona w Cagliari Calcio

Polski obrońca wystąpił w meczu 1. kolejki Serie B pomiędzy Cagliari Calcio a FC Crotone (4:0) i był to jego oficjalny debiut w pojedynku sardyńskiego zespołu.

Konrad Kostorz

Bartosz Salamon tuż przed zamknięciem okienka transferowego zamienił na zasadzie transferu definitywnego Sampdorię Genua na spadkowicza z Serie A. W Cagliari od razu wskoczył do podstawowego składu i zajął miejsce na środku obrony w spotkaniu z FC Crotone. Przebywał na murawie do 81. minuty, a w trakcie drugiej połowy otrzymał żółtą kartkę.

Zespół z Sardynii nie miał problemów z sięgnięciem po zwycięstwo i został współliderem. Równie wysoką wygraną odnieśli jeszcze tylko zawodnicy AS Livorno Calcio - 4:0 z Pescarą Calcio. Cagliari w 2. serii gier zmierzy się na wyjeździe z Ternaną Calcio.

Cagliari Calcio - FC Crotone 4:0 (1:0)
1:0 - Farias 27'
2:0 - Deiola 61'