Belgia: Sensacyjna porażka rywala Legii Warszawa

W piątkowym meczu 7. kolejki belgijskiej ekstraklasy będący rywalem Legii Warszawa w Lidze Europy Club Brugge niespodziewanie uległ 1:2 zamykającemu tabelę Mouscron-Peruwelz.

Maciej Kmita
East News

Po pierwszej części gry ekipa z Brugii prowadziła na Stade Le Canonnier 1:0 po golu Ruuda Vormera, ale po przerwie gospodarze wyprowadzili dwa skuteczne ciosy. Najpierw w 58. minucie do wyrównania doprowadził Noe Dussenne, a trzy minuty później zwycięską bramkę zdobył Marko Scepović.

To sensacyjna inauguracja 7. kolejki Jupiler Pro League, biorąc pod uwagę, że gospodarze przystępowali do spotkania z ostatniego miejsca w ligowej tabeli, a w poprzednich sześciu meczach zdobyli tylko dwa punkty. Dla rywala Legii to natomiast już trzecia porażka w bieżącym sezonie. Ekipa Michela Preud'homme'a ma na koncie 10 punktów i zajmuje w tej chwili 3. pozycję, ale po zakończeniu 7. serii może wylądować nawet na 8. lokacie.

Legia zmierzy się z Belgami 22 października i 5 listopada w ramach 3. i 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Pierwszy mecz odbędzie się w Warszawie, a do rewanżu dojdzie w Brugii.

Mouscron-Peruwelz - Club Brugge 2:1 (0:1)
0:1 - Vormer 8'
1:1 - Dussenne 58'
2:1 - Scepović 61'