Ligue 1: PSG straciło pierwsze gole i punkty!

Po czterech zwycięstwach z rzędu Paris Saint-Germain zanotowało pierwszą wpadkę w nowym sezonie. Mistrz Francji tylko zremisował u siebie z Girondins Bordeaux, tracąc kuriozalnego gola!

Szymon Mierzyński

W pierwszej połowie padły trzy bramki i to w odstępie zaledwie siedmiu minut. Paryżanie objęli prowadzenie po fatalnym błędzie Cedrica Carrasso, który nie złapał piłki, ta odbiła mu się od klatki piersiowej i spadła wprost pod nogi Edinsona Cavaniego, który nie mógł zmarnować takiej okazji. Wyrównał z kolei Henri Saivet - również wykorzystując błąd golkipera. Kevin Trapp powinien sobie poradzić z jego uderzeniem głową.

W 34. minucie mistrz Francji ponownie prowadził, a Cavani skompletował dublet. Tym razem Urugwajczyk trafił do siatki strzałem z rzutu wolnego.

W drugiej części PSG długo utrzymywało skromne prowadzenie, a gdy w 77. minucie Saivet opuścił boisko z czerwoną kartką, wydawało się, że nic już nie odbierze ekipie Laurenta Blanca zwycięstwa. Żyrondyści zdołali jednak wyrównać, bo raz jeszcze nie popisał się Trapp, który tak długo zwlekał z wybiciem piłki, że Wahbi Khazri ją przejął i skierował do siatki.

Mecz zakończył się ostatecznie remisem 2:2, a to oznacza, że paryżanie po raz pierwszy w nowym sezonie nie zachowali czystego konta i nie sięgnęli po komplet oczek. Nadal jednak są zdecydowanym liderem Ligue 1.

Paris Saint-Germain - Girondins Bordeaux 2:2 (2:1)
1:0 - Edinson Cavani 27'
1:1 - Henri Saivet 31'
2:1 - Edinson Cavani 34'
2:2 - Wahbi Khazri 79'

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Serge Aurier, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell (67' Layvin Kurzawa), Marco Verratti, Thiago Motta, Blaise Matuidi (75' Adrien Rabiot), Lucas (72' Ezequiel Lavezzi), Angel di Maria, Edinson Cavani.

Girondins Bordeaux: Cedric Carrasso - Frederic Guilbert, Nicolas Pallois, Pablo, Maxime Poundje, Abdou Traore (46' Milan Gajic), Henri Saivet, Andre Biyogo Poko, Nicolas Maurice-Belay, Wahbi Khazri (86' Diego Contento), Enzo Crivelli (76' Jussie).

Żółte kartki: Serge Aurier, Edinson Cavani (Paris Saint-Germain) oraz Henri Saivet, Andre Biyogo Poko, Nicolas Maurice-Belay (Girondins Bordeaux).

Czerwona kartka: Henri Saivet /77' za drugą żółtą/ (Girondins Bordeaux).