Premier League: Strzelił gola i doznał kontuzji

Szczęście w nieszczęściu miał reprezentant Anglii Ryan Mason, który w niedzielnym meczu Premier League Sunderlandu z Tottenhamem Hotspur przy zdobyciu gola doznał kontuzji.

Bartosz Zimkowski
East News

Heung-Min Son to nowy nabytek Kogutów kupiony za 18 milionów funtów z Bayeru Leverkusen i Mauricio Pochettino zdecydował się desygnować go do gry od pierwszej minuty. Na przełamanie czekał Harry Kane, który zdobywa gole w tym sezonie tylko w reprezentacji Anglii.

Tymczasem w pierwszej połowie najlepszą okazję mieli piłkarze Sunderlandu. W sytuacji sam na sam z Hugo Llorisem znalazł się Jermain Defoe. Wykorzystał swoją szybkość, ale jego strzał trafił jedynie w słupek.

Osiem minut przed końcem londyńczycy zdobyli zwycięską bramkę. Po koronkowej akcji Erik Lamela wyłożył piłkę do Ryana Masona, który mając przed sobą tylko Costela Pantilimona wpakował ją do siatki rywali. Przy okazji zderzył się z bramkarzem Sunderlandu i na noszach opuścił murawę.

Kilka minut później szczęście nie uśmiechnęło się do gospodarzy po uderzeniu Jacka Rodwella futbolówka trafiła w poprzeczkę. Tottenham wygrał 1:0 i było to dopiero pierwsze zwycięstwo Kogutów w tym sezonie.

Sunderland - Tottenham Hotspur 0:1 (0:0)
0:1 - Ryan Mason 82'