Emigranci: Co za weekend! Polacy znów błysnęli

Bramki, asysty, debiuty i świętowanie mistrzostwa kraju - jaki to był weekend dla Polaków występujących na co dzień w ligach zagranicznych?

Maciej Kmita

Robert Lewandowski (Bayern Monachium)

W sobotnim 4. kolejki Bundesligi z FC Augsburg (2:1) swojego trzeciego ligowego gola w sezonie zdobył Robert Lewandowski. W derbach Bawarii Bayern niespodziewanie musiał odrabiać straty i to właśnie "Lewy" doprowadził do wyrównania. Augsburg prowadził od 43. minuty, a Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 77. minucie, dobijając obronione przez golkipera rywali uderzenie Thomasa Muellera.

To trzeci ligowy, a czwarty w ogóle gol kapitana reprezentacji Polski w sezonie 2015/2016. "Lewy" ma do tego w dorobku też dwie asysty, co oznacza, że ma udział w bramce Bayernu średnio co 76 rozegranych minut.

Artur Sobiech powinien zostać powołany na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski?