Emigranci: Polacy znów błysnęli!

Maciej Kmita

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam)

W czwartek dziennik "Telegraaf" umownie pogrzebał 21-latka, sugerując, że jego czas w Amsterdamie dobiegł końca, tymczasem w weekend reprezentant Polski poprowadził Ajax do piątego ligowego zwycięstwa w sezonie. W 34. minucie spotkania 6. kolejki Eredivisie z Excelsiorem Rotterdam (2:0) zgrał piłkę głową do Anwara El-Ghaziego, który po chwili dał drużynie Franka de Boera prowadzenie 1:0, a w 42. minucie sam Filipa Kurtę uderzeniem prawą nogą z 20 metrów.

Ogólny dorobek reprezentanta Polski w sezonie 2015/2016 to 11 występów, pięć goli i cztery asysty. Milik ma udział w bramce Ajaksu co 92 rozegrane minuty.

Zobacz asystę i bramkę Arkadiusza Milika:

Wkrótce zaprezentujemy pełen raport dotyczący wybrańców Adama Nawałki na październikowe mecze el. Euro 2016 ze Szkocją i Irlandią.