Robert Lewandowski rzucił na kolana cały świat futbolu

22 września 2015 roku Robert Lewandowski rzucił na kolana cały świat futbolu i wykonał krok w stronę piłkarskiej nieśmiertelności. Po skompletowaniu historycznego pięciopaka "Lewy" jest wymieniany jednym tchem obok Leo Messiego i Cristiano Ronaldo!

Maciej Kmita

Robert Lewandowski zaczął wtorkowy hit 6. kolejki Bundesligi z VfL Wolfsburg na ławce rezerwowych. Miało to związek z tym, że dopiero w niedzielę wznowił treningi po kontuzji stawu skokowego, której doznał w spotkaniu Ligi Mistrzów z Olympiakosem Pireus.

"Lewy" wszedł do gry w przerwie, gdy Bayern Monachium przegrywał 0:1, a w 59. minucie miał już na koncie pięć bramek! Kapitan reprezentacji Polski napisał historię Bundesligi, zdobywając najszybszy hat-trick, czteropak i pięciopak wszech czasów niemieckiej ekstraklasy. Polak trafiał do siatki Wolfsburga między 51. a 59. minutą. Nigdy wcześniej żaden zmiennik nie strzelił też więcej niż trzech goli.

To pierwszy pięciopak Lewandowskiego, a piąta bramka z meczu z Wolfsburgiem była równocześnie jego 250. trafieniem w seniorskiej karierze!

- To było szalone. Po prostu strzelałem i nie myślałem o tym, co będzie później. Pięć bramek - to niesamowity wieczór. Po trzecim czy czwartym golu spojrzałem na telebim i byłem zaskoczony, że mieliśmy jeszcze tak dużo czasu. Trener nie musiał mi nic mówić. Wiedziałem, co mam robić - mówił po spotkaniu Lewandowski.

Dzięki historycznemu pięciopakowi "Lewy" nie tylko zrobił krok do piłkarskiej nieśmiertelności, ale też rzucił na kolana cały świat futbolu. Jak na wyczyn Lewandowskiego zareagowały największe gwiazdy piłki?

Robert Lewandowski jest już piłkarzem z tej samej półki co Leo Messi i Cristiano Ronaldo?