Tuchel: zasłużyliśmy na wygraną

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / CITYPRESS24 / PRESSFOCUS / Na zdjęciu: Thomas Tuchel
Newspix / CITYPRESS24 / PRESSFOCUS / Na zdjęciu: Thomas Tuchel

Borussia Dortmund rzutem na taśmę straciła dwa punkty w meczu z SV Darmstadt 98. Beniaminek zdobył wyrównującego gola tuż przed końcem spotkania.

Dla "Lilii" był to kolejny wyjazdowy mecz, którego udało im się nie przegrać. Darmstadt w tym sezonie uległo tylko raz. I to samemu Bayernowi Monachium. - Jestem bardzo dumny - cieszył się Dirk Schuster.

Zadowolony po niedzielnym remisie 2:2 nie mógł być natomiast trener Borussii, Thomas Tuchel. - Straciliśmy dwa punkty. W ostatnich minutach zupełnie niepotrzebnie straciliśmy piłkę, ale z przebiegu gry zasłużyliśmy na zwycięstwo. Strzeliliśmy dwie wybitne bramki. Druga połowa wywarła ogromne wrażenie - mówił podczas konferencji prasowej Tuchel.

Niemieckiego szkoleniowca najbardziej irytowała postawa sędziów. - Czwarty raz z rzędu arbiter podejmuje decyzję, która jest katastrofalna. Właściwie czuję się gorzej niż po remisie z Hoffengheim - dodał Tuchel.

- Koncentrujemy się teraz na meczu z PAOK Salonik - podkreślał trener BVB. W Dortmundzie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że ważniejsze spotkanie czeka Borussię za tydzień. Wtedy to jej rywalem będzie Bayern, który wygrał wszystkie ligowe spotkania obecnego sezonu.