Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Policja zamknęła sprawę Roberta Lewandowskiego

Policja zamknęła sprawę Roberta Lewandowskiego, który rzekomo miał złamać przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. - Nie zostało wszczęte żadne postępowanie, podjęliśmy jedynie czynności wyjaśniające - mówi asp. szt. Mariusz Mrozek.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
PAP/Bartłomiej Zborowski / PAP/Bartłomiej Zborowski

W piątek wyszło na jaw, że policja otrzymała zawiadomienie w związku z tym, że po kończącym el. Euro 2016 meczu z Irlandią, który dał Polsce awans na mistrzostwa Europy, Robert Lewandowski miał złamać przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych przez wypicie szampana na murawie Stadionu Narodowego.

Sprawa odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i w Europie - odnotowały ją między innym niemieckie i angielskie media. "Afera" szybko znalazła jednak szczęśliwy dla kapitana reprezentacji Polski finał - Komenda Stołeczna Policji zamknęła sprawę.

- Przesłano do nas pytanie, wskazujące na pewien precedens, który przy innych imprezach masowych mógł generować wątpliwości i kontrowersje. Nie zostało wszczęte żadne postępowanie, podjęliśmy jedynie czynności wyjaśniające - tłumaczy rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji, asp. szt. Mariusz Mrozek

- Przesłane zapytanie było dla nas informacją o możliwości zaistnienia wykroczenia, a jednocześnie punktem do podjęcia czynności wyjaśniających. Nie były one skierowane przeciwko żadnej konkretnej osobie, ale miały pozwolić na znalezienie odpowiedzi, czy mamy do czynienia z podejrzeniem wykroczenia - dodaje Mrozek.

- Na etapie tworzenia przepisów prawdopodobnie nikt nie przewidział sytuacji, w której sportowcy - cieszący się z sukcesu w sposób ogólnie przyjęty w świecie sportowym - wzbudzą kontrowersje swoim zachowaniem. Tego typu postawa nie stwarza jednak zagrożenia i to nie takie zachowanie prawdopodobnie było celem ustawodawcy w momencie tworzenia przepisów. Być może ten przypadek i związane z nim skrajne oceny stanowią przyczynek do doprecyzowania obowiązujących regulacji prawnych - kończy Mrozek.

Duda: nie interesuje mnie opinia mediówOglądaj LIVE mecz eliminacji Euro 2020 Polska - Macedonia. Już w niedzielę od godz. 20:35!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (17):

Zobacz więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×