Premier League: Kolejny brzydki mecz Kloppa

Juergen Klopp wciąż pozostaje bez zwycięstwa jako menedżer Liverpoolu. The Reds w niedzielny wieczór zremisowali z Southampton 1:1.

Bartosz Zimkowski
 EPA/PETER POWELL / EPA/PETER POWELL

Juergen Klopp nie zdecydował się desygnować do gry od początku meczu Christiana Benteke, który wraca łask po kontuzji. Kilka dni temu zagrał w spotkaniu Ligi Europejskiej z Rubinem Kazań, ale również jako zmiennik.

Pierwsza połowa była bardzo przeciętna, wręcz słaba. Ani The Reds ani Święci nie byli w stanie stworzyć poważniejszego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Simon Mignolet oraz Maarten Stekelenburg nie zostali zmuszeni do poważniejszej interwencji.

Nic dziwnego, że w przerwie Klopp zdecydował się na zmianę. Za bezproduktywnego Divocka Origiego wszedł jego reprezentacyjny kolega Christian Benteke.

Druga połowa długo nie różniła się od pierwszej. Nadal dominował chaos oraz niedokładne zagrania. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji.

Wynik spotkania zmienił się 13 minut przed końcem. Z prawej flanki James Milner dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Benteke i pięknym strzałem głową zdobył gola.

Southampton nie poddało się i dziewięć minut później doprowadziło do wyrównania. Gaston Ramirez, który na boisku pojawił się w drugiej odsłonie, zgrał futbolówkę tuż przed linię bramkową. Tam Mignolet nabił nią Sadio Mane i ta wpadła do siatki LFC.

Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 1:1 i Klopp w trzecim meczu jako menedżer LFC nie potrafił odnieść zwycięstwa.

Liverpool FC - Southampton 1:1 (0:0)
1:0 - Christian Benetke 77'
1:1 - Saido Mane 86'

Liverpool: Simon Mignolet - Nathaniel Clyne, Mamadou Sakho, Martin Skrtel, Alberto Moreno, Emre Can, Lucas Leiva, Philippe Coutinho (83' Jordon Ibe), Adam Lallana (67' Roberto Firmino), James Milner, Divock Origi (46' Christian Benteke).

Southampton: Maarten Stekelenburg - Cedric Soares, Jose Fonte, Virgil van Dijk, Ryan Bertrand, Jordy Clasie (75' Juanmi), Victor Wanyama, Steven Davis (80' Gaston Ramirez), Sadio Mane, Dusan Tadić (64' James Ward-Prowse), Graziano Pelle.

Żółte kartki: James Milner (Liverpool) oraz Sadio Mane (Southampton).

Czerwona kartka: Sadio Mane /90+4' - za drugą żółtą/ (Southampton).

Sędzia: Andre Marriner.