Emigranci: Wspaniały weekend Polaków!

To był udany weekend dla polskich piłkarzy występujących na co dzień w ligach zagranicznych, choć nie obyło się też bez poważnych wpadek naszych emigrantów.

Maciej Kmita

Robert Lewandowski (Bayern Monachium)

W sobotnim meczu 10. kolejki Bundesligi z 1.FC Koeln (4:0) Bayern Monachium sięgnął po 1000. zwycięstwo w historii ligowych występów, a spory udział miał w tym Robert Lewandowski.

W 62. minucie kapitan Biało-Czerwonych wykorzystał głową dośrodkowanie Douglasa Costy, zdobywając bramkę na 3:0, a sam asystował przy golach Arjena Robbena na 1:0 i Thomasa Muellera na 4:0.

To już 13. ligowa bramka "Lewego" w sezonie, a 17. licząc wszystkie rozgrywki klubowe. Dorobek Polaka uzupełniają cztery asysty, co oznacza, że ma udział w bramce Bayernu co 52 rozegrane minuty!

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Sebastian Boenisch powinien otrzymać szansę w reprezentacji Polski?