Liga Europy: SSC Napoli rozgromiło FC Midtjylland i jest pewne awansu

W meczu czwartej kolejki grupy D Ligi Europy SSC Napoli rozgromiło FC Midtjylland 5:0. Tym samym włoski zespół jest pewny awansu do fazy pucharowej.

Łukasz Witczyk
PAP

Zdecydowanym faworytem czwartkowego meczu było SSC Napoli. Włoski zespół przed dwoma tygodniami bez problemów rozprawił się na wyjeździe z FC Midtjylland. Od pierwszego gwizdka neapolitańczycy dominowali i kwestią czasu wydawał się pierwszy gol. Lorenzo Insigne zagrał świetną długą piłkę do Omara El Kaddouriego, a ten w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem Mortena Andersena. Warto jednak zauważyć, że w chwili podania gracz włoskiego zespołu był jednak na minimalnym spalonym.

Dominacja gospodarzy była widoczna gołym okiem. Zawodnicy FC Midtjylland mieli problem z wymienieniem kilku podań i opuszczeniem własnej połowy. W 23. minucie Napoli prowadziło już 2:0. Piłkarze włoskiego zespołu rozklepali defensywę rywali. Ze strzałem Insigne poradził sobie Andersen, ale przy dobitce Manolo Gabbiadiniego goście byli już bezradni.

Po zdobyciu drugiego gola Włosi nie zamierzali odpuszczać i raz po raz przeprowadzali kolejne akcje. W 38. minucie Napoli wykorzystało bierną postawę obrońców FC Midtjylland, którzy stali w polu karnym jak skamieniali, a gola zdobył Gabbiadini. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze szukali kolejnych bramek, a goście martwili się tylko o to, by mecz z włoskim zespołem nie zakończył się blamażem.

W 54. minucie Christian Maggio odważnie wszedł w pole karne i widząc, że nie ma jak odegrać piłki do nadbiegających kolegów zdecydował się na strzał. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki, a na tablicy wyników było już 4:0. SSC Napoli nadal atakowało, a goście momentami sprawiali wrażenie jakby czekali na ostatni gwizdek sędziego. A Napoli przeprowadzało kolejne ataki. W 77. minucie gospodarze zdobyli piątą bramkę, a jej autorem był Jose Callejon, który wykorzystał bierną postawę defensywy rywali i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany pokonał strzałem głową Andersena.

Po tym wysokim zwycięstwie SSC Napoli jest już pewne awansu do kolejnej fazy Ligi Europy. Po czterech meczach włoski zespół ma na swoim koncie komplet punktów i jest pewny zajęcia pierwszego miejsca w grupie D.

SSC Napoli - FC Midtjylland 5:0 (3:0)
1:0 - Omar El Kaddouri 13'
2:0 - Manolo Gabbiadini 23'
3:0 - Manolo Gabbiadini 38'
4:0 - Christian Maggio 54'
5:0 - Jose Callejon 77'

SSC Napoli: Pepe Reina - Ivan Strinić (68' Elseid Hysaj), Christian Maggio, Vlad Chiriches, Kalidou Koulibaly, Mirko Valdifiori, Marek Hamsik (53' Allan), David Lopez, Omar El Kaddouri, Manolo Gabbiadini, Lorenzo Insigne (57' Jose Callejon).

FC Midtjylland: Mikkel Andersen - Kian Hansen (46' Marco Urena), Erik Sviatchenko, Patrick Bangaard, Andre Romer, Filip Novak, Tim Sparv, Jakob Poulsen, Kristoffer Olsson (69' Pione Sisto), Daniel Royer, Paul Onuachu (62' Martin Pusić).