Ważne zwycięstwo Miedzi. Zadecydowała pierwsza połowa

Piłkarze Miedzi Legnica w spotkaniu, którego stawką było przysłowiowe sześć punktów, pokonali 2:0 Drutex-Bytovię Bytów. Obie bramki padły w pierwszej połowie meczu, a strzelili je Valerijs Sabala oraz Marquitos.

Artur Długosz

Po tym spotkaniu wiele sobie obiecywano. Co prawda oba zespoły zajmują miejsca w dolnych rejonach tabeli, ale ich gra jest efektowna i ładna dla oka. Nie inaczej było i tym razem.

Od początku nie można bowiem było narzekać na brak emocji. Zarówno jedni, jak i drudzy, starali się atakować. Pierwszy cios zadali jednak gospodarze. W 15. minucie po dośrodkowaniu Wojciecha Łobodzińskiego gola z przewrotki zdobył Valerijs Sabala! Cóż to była za bramka! Podopieczni Tomasza Kafarskiego natychmiast ruszyli do odrabiania strat. Miedzianka broniła się jednak dzielnie i skutecznie, a także... sama zadała kolejny cios! W 25. minucie po wymianie kilku podań Sabala zagrał do Marquitosa, a ten bez przyjęcia strzelił nie do obrony.

Piłkarze Drutex-Bytovii grali jednak ambitnie i nie zamierzali się poddawać. W sobotę defensywa Miedzianki była jednak dobrze zorganizowana i nie dopuszczała do większego zagrożenia we własnym polu karnym. Między słupkami dobrze spisywał się także Dawid Smug.

Od początku drugiej połowy goście ruszyli do ataku, chcąc szybko zmniejszyć prowadzenie legniczan. Miedź sumiennie odpierała jednak każdy kolejny atak Drutex-Bytovii. Trzeba jednak przyznać, że sporo pracy miał Smug, który kilka razy musiał wznieść się wyżyny swoich umiejętności.

Zepchnięta do głębokiej defensywy drużyna z Legnicy sama potrafiła też jednak zaatakować. W 64. minucie po zespołowej akcji Miedzianki Marquitos strzelił w słupek. Gdyby trafił, zapewne odebrałby już gościom wszelkie chęci do ataków.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie Miedź po golach zdobytych w pierwszej połowie pokonała 2:0 zespół z Bytowa. Oby więcej takich meczów na tym poziomie rozgrywkowym.

Miedź Legnica - Drutex-Bytovia Bytów 2:0 (2:0)
1:0 - Valerijs Sabala 15'
2:0 - Marquitos 25'

Miedź Legnica: Dawid Smug - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Błażej Telichowski, Keon Daniel, Adrian Cierpka, Wojciech Łobodziński, Marquitos (86' Marcin Garuch), Łukasz Garguła (67' Rumen Trifonov), Valerijs Sabala.

Drutex-Bytovia Bytów: Tomasz Laskowski - Krzysztof Bąk, Łukasz Wróbel, Wojciech Wilczyński, Adrian Chomiuk (46' Michał Jakóbowski), Artur Formela, Bartłomiej Poczobut (84' Mariusz Kryszak), Robert Mandrysz, Dawid Kort, Janusz Surdykowski, Mateusz Klichowicz (71' Daniel Mąka).

Żółte kartki: Keon Daniel, Wojciech Łobodziński (Miedź) oraz Robert Mandrysz, Daniel Mąka, Dawid Kort (Drutex-Bytovia).

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).